ادامه‌ی اعدام زندانیان، زنگ خطری جدی برای جمهوری اسلامی ایران است!

جمهوری اسلامی با این‌گونه خبر رسانی‌های شوکه کننده و پیاپی برای اعدام زندانیان سیاسی دارد توان شعله‌ور شدن قیام آزادی‌خواهان ایران را محک می‌زند، ولی اطمینان داشته باشد که با اعدام هر زندانی چه سیاسی چه عمومی، گور خود را عمیق‌تر و وسیع‌تر می‌کَند و به سرنگونی این نظام فاشیستی نزدیک‌تر می‌شود!

تصاویری از حضور خانواده‌های این چهار زندانی سیاسی کورد جلوی زندان اوین منتشر شده که تنم را می‌لرزاند. به نظر می‌رسد که این خانواده‌ها تنها هستند. چرا؟ آن هم پس از قیام شکوهمند "زن، زندگی، آزادی / ژن، ژیان، ئازادی" که همراهی دادخواهان و آزادی‌خواهان چشمگیر بود.

‏حالِ این مادران و خانواده‌های‌شان را با تمام سلول‌های تنم حس می‌کنم. آن‌ها از فرسنگ‌ها راه دور راهی زندان اوین شده و در دل‌شان غوغایی است. و چقدر تلخ که فرزندان‌شان را پس از یک سال و نیم در شرایطی ملاقات کردند که به شدت بیم آن دارند که فردا سحر پس از اذان صبح عزیزان‌شان را اعدام کنند، همان‌گونه که سوم بهمن محمد قبادلو و فرهاد سلیمی را پس از خبر رسانی یک روزه اعدام کردند.

این تنهایی مرا به سال‌های دور دهه‌ی شصت می‌برد که ما مادران و خانواده‌های خاوران تنها بودیم و جز خودمان و معدودی از آزادی‌خواهان همراهی نداشتیم.

ولی جمهوری اسلامی بداند که شرایط دهه‌ی شصت با این زمان، زمین تا آسمان تغییر کرده است. دهه‌ی شصت بسیاری خبر نداشتند یا خودشان را به ندیدن و نشنیدن می‌زدند، ولی اکنون مردم از این شرايط فاجعه‌بار جان به لب شده و مدام در خیابان‌ها اعتراض و اعتصاب می‌کنند، حتی در زندان‌ها اعتصاب غذای جمعی می‌کنند.

هرچند مدتی است که برای جلوگیری از اعدام زندانیان سیاسی چون سال گذشته دادخواهان کمتر به خیابان‌ها می‌آیند، ولی اطمینان داشته باشید که در خانه‌ی بسیاری از آزادی‌خواهان چه در داخل و چه خارج از کشور ولوله‌ای برای نجات جان این زندانیان و دیگر زندانیان در معرض خطر اعدام و برای آزادی زندانیان سیاسی و دادخواهی و برای رهایی از جمهوری اسلامی برپاست و به زودی این آتشفشان به ظاهر خاموش، آن‌چنان فوران می‌کند و چون سیل به راه می‌افتد که هیچ قدرتی جلودارش نخواهد بود.

جمهوری اسلامی مطمئن باشد که با اعدام هر عزیزی، گور خودش را عمیق‌تر و وسیع‌تر کنده و سرنگونی خودش را نزدیک‌تر خواهد کرد!


منصوره بهکیش
هشتم بهمن ۱۴۰۲ / ۲۸ ژانویه ۲۰۲۴
Tags: ,

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید