درگیری ریه‌ی بکتاش آبتین افزایش يافته است- کانون نویسندگان ایران

برگرفته از فیس بوک کانون نویسندگان ایران
یک شنبه ۲۱ آذر ۱۴۰۰

خبر 

درگیری ریه‌ی بکتاش آبتین افزایش يافته است. 
وضعیت بکتاش آبتین، شاعر، فیلمساز و عضو کانون نویسندگان ایران در پی ابتلا به کرونا وخیم‌تر شده و درگیری ریه‌ها افزایش یافته است. 
خانواده‌ی آبتین در تلاش‌اند تا با گرفتن مرخصی استعلاجی بتوانند روند درمان او را بهبود بخشند و بر آن نظارت داشته باشند. این تلاش‌ها تا کنون بی‌نتیجه مانده و مأموران امنیتی حتی از پذیرفتن مواد غذایی تهیه شده توسط خانواده‌ نیز امتناع می‌کنند.
بکتاش آبتین ۱۵ آذر ماه به دلیل ابتلا به کرونا و وخامت حالش شبانه به بیمارستان طالقانی منتقل شد. مسئولان زندان در روزهای نخست از دادن هر گونه اطلاعاتی درباره‌ی وضعیت سلامتی آبتین و بیماری او اجتناب می‌کردند‌ و تنها پس از پیگیری‌های مستمر خانواده‌ بود که مشخص شد او به کرونا مبتلا شده است.
کانون نویسندگان ایران پیشتر نگرانی خود را در مورد سلامتی بکتاش آبتین و دیگر اعضای در بند خود، رضا خندان (مهابادی)، کیوان باژن و آرش گنجی ابراز کرده است و همچنان مسئولیت هر گزندی به جان و سلامت آنها را متوجه حکومت و به ویژه قوه‌ی قضاییه‌ی آن می‌داند.
Tags: ,

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید