دومین روز اعتصاب سراسری معلمان؛ فراخوان تجمع سراسری در ۲۲ آذر

 برگرفته از سایت اخبار روز- 

دومین روز اعتصاب معلمان به دعوت شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برگزار شد، این سومین اقدام اعتراضی گسترده معلمان معترض در یک ماه گذشته است.

فرهنگیان، به اجرا نشدن رتبه بندی معلمان معترضند و خواستار همسان‌سازی حقوق مشاغل به ویژه همسان سازی حقوق بازنشستگان, آزادی معلمان زندانی و سایر مطالبات خود هستند.

معلمان اعتصابی که از عدم تحقق وعده‌های دولت و مجلس و افزایش مشکلات معیشتی خود ناراضی هستند، از شرکت در کلاس‌های درس خودداری کرده و کلاس‌های مجازی آموزش را هم که در قالب طرح شاد اجرا می‌شود تعطیل کرده‌اند.

شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی معلمان طی بیانیه و فراخوانی گفته است در صورت بی‌توجهی به مطالبات معلمان، در روز دوشنبه ۲۲ آذر تجمع اعتراضی گسترده‌ای در مقابل مجلس و ادارات آموزش و پرورش شهرستان ها برگزار خواهد کرد.

دیروز مصادف با ۲۰ آذر ماه همزمان با تحصن و اعتصابات سراسری معلمان ایران برای احقاق حقوق قانونی، مدنی و صنفی خود؛ اداره اطلاعات شهرستان سقز استان کردستان پس از احضار معلم خوشنام و فعال صنفی آمانج امینی از اعضای ارشد انجمن صنفی معلمان کردستان، اقدام به هتاکی، هتک حرمت و ضرب و شتم نامبرده می نمایند. دیروز همچنین همزمان با روز اول اعتصاب رسول بداقی از اعضای فعال شورای هماهنگی و بازرس کانون صنفی معلمان با ضرب و شتم بازداشت و به مکان نامعلومی منتقل شده است.

محمد حبیبی سخنگوی کانون صنفی معلمان امروز خبر داد که جعفر ابراهیمی فعال صنفی معلمان و بازرس شورای هماهنگی تشکلهای صنفی فرهنگیان امروز در دادگاه انقلاب کرج بخاطر فعالیت های صنفی اش مورد محاکمه قرار گرفت. اتهامات درج شده در پرونده این فعال صنفی، تبلیغ علیه نظام و اقدام علیه امنیت ملی کشور بوده است.اقای ابراهیمی همراه با وکیلش حسین تاج در دادگاه امروز حاضر شده و ضمن رد اتهامات وارده به قانونی بودن فعالیت صنفی انجام شده تاکید کردند.

شورای هماهنگی طی اطلاعیه ای که امروز منتشر کرد گفته است که پیرو بیانیه ۱۷ آذر ماه ۱۴۰۰ خورشیدی شورای هماهنگی و با توجه به اینکه مطالبات اصلی فرهنگیان بازنشسته و شاغل کشور ، با وجود تحصن دو روز اخیر، از سوی دولت و مجلس بدون پاسخ مانده‌است و مجلس به جای رسیدگی به لایحه رتبه‌بندی و توجه به مطالبات ، مجددا این لایحه را به سه‌شنبه موکول نمود شورای هماهنگی به همراه انجمن‌ها و کانون‌های صنفی عضو خود در راستای تحقق مطالبات برحق فرهنگیان اعلام تجمع سراسری می‌کند. در همین راستا شورای هماهنگی از تمام فرهنگیان شاغل و بازنشسته دعوت می‌کند ساعت ۱۰ صبح روز دوشنبه بیست و دوم آذر ماه در سراسر کشور تجمع نمایند.

مکان تجمع :
مراکز استان‌ها : مقابل اداره‌کل آموزش و پرورش استان

شهرستان‌ها : مقابل اداره آموزش و پرورش

استان تهران و البرز : مقابل مجلس شورای اسلامی

دیروز روز اول اعتصاب در بیش از ۱۱۰ شهر ایران برگزار شد و امروز در روز دوم این اعتصاب در بیش از ۱۰۰ شهر از جمله قشم، یزد، سقز، بیجار، تهران، اسلام شهر، مریوان، کرج، سروآباد، سنندج، نورآباد ممسنی، فراشبند، کرمان، بافت، زرین شهر، خمینی شهر، سردشت، فیروزآباد، قزوین، جهرم، کلاچای، ملارد، کرمانشاه، همدان، شهرکرد، دیواندره، روانسر، هشتگرد، لالجین، قروه، البرز، زیباشهر، رزن، قم، آوج، مهریز، بانه، بابل، گراش، مشهد، تبریز، جلفا، بیجار، سروآباد، میادوآب، اهواز، ارومیه، بوکان، تکاب، شیراز، دهدشت، فرخ شهر، زرین شهر، اصفهان، شاهیندژ، ایرانشهر، بروجرد، اسلام آباد غرب، اردبیل, آمل, چنگی, اراک, میلاجرد, خنداب, بندرعباس, زنجان, شادگان, لالچین, فریدونکنار, روانسر, محمدشهر, شهر بابک, تربت حیدریه و … ادامه یافته است.

همزمان با این اعتصاب امروز بازنشستگان فرهنگیان سقز تجمع اعتراضی خود را در مقابل خانه فرهنگیان برگزار کردند.

اخبار بیشتر این اعتصابات را می توان در کانال تلگرامی شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران دنبال کرد:

https://t.me/kashowra

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید