وحید و حبیب افکاری در اعتراض به ۵ ماه انفرادی دست به اعتصاب زدند

 اخبار روز

جمعه, ۲۴ بهمن ۱۳۹۹

وحید و حبیب افکاری، برادران کشتی گیر اعدام شده نوید افکاری، در اعتراض به ۵ ماه نگهداری در زندان انفرادی و ضرب و شتم آن‌ها دست به اعتصاب ملاقات زدند.

سعید افکاری، برادر این دو زندانی سیاسی روز پنج‌شنبه ۲۳ بهمن در این باره در توییتر خود نوشته است: «برادرانم، وحید و حبیب افکاری به دلیل ۵ماه نگه داشتن غیرقانونی آنها در انفرادی و ضرب و شتم فراوان، تا زمان برگشتن به بند عمومی اعتصاب ملاقات کرده‌اند

برادر افکاری در ادامه با استفاده از هشتگ ترساز دادخواهی نوشته است که مسئولان قضایی استان و کشور مسئول این نقض قانون و خطراتی که برادرانش را تهدید می کند، هستند.

با وجود گذشت بیش از پنج ماه از اعدام نوید افکاری، کشتی‌گیر بازداشت شده در جریان اعتراضات مرداد ۹۷ در شیراز، دو برادرش، وحید و حبیب افکاری همچنان در سلول انفرادی زندان عادل‌آباد به‌ سر می‌برند.

منابع آگاه می‌گویند که این دو برادر برای اعمال فشار بر خانواده افکاری و عدم افشای جزئیات بیشتر درباره پرونده‌شان به گروگان گرفته شده‌اند.

در یکی از معدود تماس‌های این دو برادر با خارج از زندان، آن‌ها جزییات تکان دهنده‌ای از اعدام نوید افکاری را آشکار کردند.

وحید افکاری به خانواده‌اش گفته بود که نوید افکاری در شب اعدام از سوی ماموران به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته بود.

وی همچنین گفته بود که صدای کشیده شدن سکوی اعدام برادرش را شنیده است.

 

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید