تجمع در برابر بیمارستان بوعلی، محل حضور پیکر شریف باجور ــ شنبه سوم شهریور
علاوه بر شریف باجور، امید حسین‌زاده (کهنه‌پوشی)، فعال محیط زیست و دو جنگلبان و فعال محیط زیست دیگر از قربانیان این حادثه هستند. دست‌کم پنج تن دیگر مصدوم شده‌اند.
مردم مریوان پس از مرگ باجور در برابر بیمارستان بوعلی مریوان تجمع کردند.
شریف باجور، فعال مدنی و زیست‌محیطی کرد که در آتش‌سوزی جان داد
شریف باجور عضو انجمن سبز چیا، یک انجمن زیست‌محیطی محلی و مسئول اطفای حریق آن بود. مأموران بسیجی وابسته به سپاه پاسداران پیشتر او را ۱۲ آبان ۱۳۹۵ به مدت یک روز بازداشت کرده بودند. او می‌خواست برای افزایش آگاهی نسبت به خشونت علیه حیوانات به راهپیمایی و اعتصاب غذا از مریوان تا ثلاث باباجانی دست بزند؛ به طور خاص، در اعتراض به کشتن یک سگ که مادر هشت توله‌سگ بود.
مغازه او نیز یک ماه پس از بازداشت به دست عوامل ناشناس در آذر ۱۳۹۵ به آتش کشیده شد.
شریف باجور شهریور گذشته نیز از مریوان تا تهران را در اعتراض به کشتار کولبران و حمایت از رضا شهابی، فعال کارگری و زندانی سیاسی پیشین با شعار «عدم خشونت راه پیروزی انسانیت است» رکاب زد.
فعالان فرهنگی و مدنی جمعه ۱۴ شهریور سال گذشته در میدان آزادی از او استقبال کردند.
آتش در مراتغ اطراف مریوان هنوز ادامه دارد. حسن نوری، معاون فنی و عملیات سازمان اورژانس کشور به خبرگزاری دولتی دانشجویان ایران (ایسنا) گفته است که چهار تیم ارزیاب به منطقه اعزام شده‌اند و تیم‌های مهار آتش به زودی به آنجا خواهند رسید.
او از علت این حادثه اظهار بی‌اطلاعی کرد اما گرمای هوا را یک عامل احتمالی دانست.

به‌روز رسانی خبر:

ساعتی پس از انتشار خبر، خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی (ایرنا) به نقل از منابع محلی علت مرگ این فعالان محیط زیست را انفجار مین‌های برجای‌مانده از زمان جنگ عنوان کرد.
  • توضیح: در این خبر نام امید حسین‌زاده به اشتباه بر اساس گزارش‌های اولیه امید باجور درج شده بود که تصحیح شد.