نرگس محمدی از زندان «به بیمارستان منتقل شد»برگرفته از سایت عصرنو
شنبه ۹ تير ۱۳۹۷ - ۳۰ ژوين ۲۰۱۸

دویچه وله‌: وکیل نرگس محمدی، زندانی سیاسی، از انتقال موکلش از زندان به بیمارستان به دلیل ناراحتی‌های متعدد جسمانی خبر داد. تقی رحمانی، همسر خانم محمدی نیز خبر بیماری و نیاز همسرش به مراقبت‌های پزشکی را تأیید کرده است.

محمد بهزادی‌راد، وکیل نرگس محمدی زندانی سیاسی و فعال حقوق بشر از بالا گرفتن بیماری موکلش خبر داده است. او که با خبرنگار سیاسی ایلنا صبحت می‌کرد روز شنبه ۹ تیر (۳۰ ژوئن) گفت: «گفته می‌شود که موکلم امروز به بیمارستان منتقل شده و من نیز در حال عزیمت به سمت بیمارستان هستم.»

بهزادی‌راد گفت: «متأسفانه خانم محمدی ناراحتی‌های مختلفی داشتند که این اواخر مثانه و کیسه صفرای ایشان با مشکل مواجه شده بود که شب گذشته حالشان بد می‌شود و به بهداری منتقل می‌شوند.»

به گزارش ایلنا، او ابراز امیدواری کرد که نرگس محمدی بتواند از آزادی مشروط استفاده کند.

"زندانی حق سلامت داشتن نیز دارد"

همزمان تقی رحمانی، همسر نرگس محمدی نیز در حساب کاربری خود در توییتر از نیاز همسرش به مداوا خبر داده است.

او شنبه ۹ تیر در توییتر نوشت: «از دیشب او با درد شدید کلیه و مشکل کیسه صفرا مواجه است. پزشک قبلا به این مشکل هشدار داده و خواستار بستری شدن وی شده بود.»

تقی رحمانی افزود که "زندانی حق زنده ماندن و سلامت داشتن هم دارد."

کانون مدافعان حقوق بشر نیز در خبری در این باره نوشت، تقی رحمانی با انتقاد از بی‌توجهی مسئولان امر در این خصوص اعلام کرد: «نرگس محمدی زندانی است اما زندانی همراه با انواع محرومیت‌ها.»

او گفت: «از سال ۱۳۹۵ با وجود این که بارها پزشک به مراقبت از وی و بستری شدن توصیه کرده بود با بی‌توجهی مسئولان مواجه شده است.»

نرگس محمدی، نایب‌‌رئیس کانون مدافعان حقوق بشر به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری‌اش به ۱۶ سال زندان محکوم شده است. با وجود اعتراض‌های نهادهای حقوق بشری بین‌المللی درخواست اعاده دادرسی او در اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۶ از سوی دیوان عالی کشور رد شد.

نرگس محمدی که به این حکم معترض است در بهمن‌‌ماه ۱۳۹۶ در نامه‌ای به صادق آملی لاریجانی، رئیس قوه قضائیه به نفوذ و دخالت نهادهای امنیتی جمهوری اسلامی در پرونده‌های قضایی اعتراض کرده و دستگاه قضایی ایران را "ابزاری در دست نهادهای حکومت" و "بخشی از ساختار استبداد" خوانده است.

او به دلیل فعالیت‌های حقوق بشری‌اش در سال جاری برنده جایزه ساخارف انجمن فیزیک ایالات متحده آمریکا برای فعالان حقوق بشر شد.

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید