بیش از ده هزار نفر خواهان لغو حکم اعدام رامین حسین پناهی شدند


• بیش از ده هزار تن از فعالان مدنی، سیاسی و شهروندان ایرانی، در نامه ی خطاب به سازمان های بین المللی خواهان لغو فوری حکم اعدام رامین حسین پناهی شدند ...
برگرفته از سایت اخبار روز
سه‌شنبه  ۵ تير ۱٣۹۷ -  ۲۶ ژوئن ۲۰۱٨


بیش از ده هزار تن از فعالان مدنی، سیاسی و شهروندان ایرانی، در نامه ی خطاب به سازمان های بین المللی خواهان لغو فوری حکم اعدام رامین حسین پناهی شدند.
متن این نامه به شرح زیر است:


ما امضا کنندگان زیر خواهان لغو فوری حکم اعدام رامین حسین پناهی هستیم

همان‌گونه که اطلاع دارید؛ رامین حسین پناهی فعال سیاسی در خطر قریب الوقوع اعدام قرار دارد، پرونده این زندانی سیاسی محکوم به اعدام از شعبه ۳۹ دیوان عالی کشور جهت اجرای حکم به شعبه چهارم اجرای احکام دادسرای اجرای احکام سنندج ارجاع شده است. و همچنین مسئولان زندان به وی گفته اند که این حکم بزودی اجرا خواهد شد.

رامین حسین پناهی فعال سیاسی، ٢ تیر ۱۳۹۶ بازداشت و پس از ۲۰۰ روز انفرادی و شکنجه های جسمی و روانی، به زندان مرکزی سنندج منتقل شد. این زندانی سیاسی، ٢۵ دی ٩۶ در شعبه یک دادگاه انقلاب شهر سنندج به اعدام به محکوم شد. این حکم، مجددا، ٢٢ فروردین ۱۳۹۷ در شعبه ٣٩ دیوانعالی کشور در شهر قم به تایید رسید. و حالا هر لحظه خطر اعدام جوان ۲۴ ساله وجود دارد.

گفتنی است، حکم اعدام رامین حسین‌پناهی، در حالی صادر و ابلاغ شد، که وی تمامی اتهام‌های انتسابی به خود را رد کرده بود. وکیل این زندانی سیاسی نیز این حکم را غیرمنتظره و ناعادلانه تلقی کرده است. وکیل این زندانی سیاسی محکوم به اعدام پیشتر گفته‌ بود، “صدور حکم اعدام برای رامین حسین پناهی، با اعمال نفوذ اطلاعات و سپاه صورت گرفته است و با توجه به قوانین داخلی و جزایی ایران و این که چنانچه قضات پرونده استقلال داشته باشند، رامین حسین‌پناهی مستحق مجازات نه تنها اعدام بلکه زندان هم نیست.”

نهادهای مدافع حقوق بشر و وجدان های بیدار:

ما امضا کنندگان زیر بر این باوریم که صدور حکم اعدام برای رامین حسین پناهی برای “زهر چشم گرفتن” از مردم مبارز در ایران است، از این‌رو ما خواهان اجرای عدالت و توقف و لغو فوری حکم اعدام این زندانی سیاسی هستیم.

رامین حسین پناهی جوان آزاد اندیشی که به جرم عشق به مردم جانش در خطر اعدام قرار گرفته است، از این رو ما فعالان سیاسی، مدنی و حقوق بشری از کلیه نهادهای حقوق بشری و مجامع بین المللی و از جمله اتحادیه اروپا، گزارشگران ویژه سازمان ملل، سازمان عفو بین الملل و ... خواهان مداخله موثر و فعال و فوری هستیم زیرا جان یک جوان سیاسی در خطر جدی میباشد و همان گونه که روز به روز بر آمار فعالین محکوم به اعدام افزوده میشود و دستگاه قضایی و امنیتی نظام جمهوری اسلامی در پی اعدام یکایک این فعالین میباشد بر این اساس مداخله موثر و حمایت تمامی انسانهای آزاده و مجامع بین المللی در مقطع حساس کنونی از "رامین حسین پناهی" مانع از وقوع هر فاجعه و تراژدی دیگری میباشد.

اسامی امضاکنندگان این نامه برای تمامی نهادهای بین المللی ارسال شده، و همچنین نزد کارزار نجات رامین حسین پناهی محفوظ است.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید