بیانیه شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران در اعتراض به احکام زندان برای فعالان در گیلان

 


صدای شما زنان شجاع گیل، مانند دیگر دلیران ایران زمین،

 در شورای حقوق بشر سازمان ملل در ژنو طنین انداخت و به گوش جهانیان رسید.

حکومت اسلامی زورگو و آزادی ستیز، هر گز نخواهد توانست با به بند کشیدن و کشتن جوانان، زنان و مردان آزاده، پایه های فرسوده حکومت خود را محکم کند. هیچ سیستم دیکتاتوری در هیچ کشوری از جهان ابدی نبوده، بلکه توسط مردمان همان کشورها به زباله دان تاریخ سپرده شده اند.

عدم شرکت توده های میلیونی در انتخابات (انتصابات)، مشت محکمی بر دهان سردمداران این رژیم بود. زمانی ملایان به شرکت ۹۸ در صدی مردم در انتخابات خود می بالیدند. اما امروزه همان مردم با تحریم انتخابات دروغین خامنه ای ساخته، دودمان او را بر باد دادند. انقلاب ژینا، مهسا با شعار زن، زندگی، آزادی توفانی را برپا کرده است که رفته رفته به سونامی تبدیل شده و تمام مسببین جنایت ها را در خود غرق خواهد کرد.

دادگاه نمایشی و فرمایشی در گیلان، خانم ها زهره دادرس، متین یزدانی، شیوا شاه‌سیاه، نگین رضایی، زهرا دادرس، یاسمین حشدری، فروغ سمیع‌نیا، آزاده چاوشیان، سارا جهانی، جلوه جواهری و آقای هومن طاهری را به شصت سال زندان محکوم کرد تا از آنان انتقام و از مردم زهر چشم بگیرد. مردان و زنان گیلان، دوش به دوش هم، همیشه در تاریخ معاصر ایران، از پیشگامان جنبش مشروطه، مبارزه علیه دیکتاتوری و در صف نخست انقلابیون آزادی خواه بوده اند و خواهند بود. ما بر این باوریم که به زودی درهای زندان ها به دست توانای مردم انقلابی گشوده خواهند شد و این عزیزان به همراه دیگر زندانیان آزاد خواهند شد.

ما امضا کنندگان این بیانیه، دستگیری و اذیت و آزار و محکومیت این دلاوران برابری خواه و آزاده را به شدت محکوم می کنیم و از هم وطنان خود و مردم گیلان انتظار داریم در آزادی آنان بکوشند.

شورای حقوق بشر سازمان ملل متحد مستقر در ژنو در ۱۶ فروردین، مأموریت گزارشگر ویژه خود در امور ایران را تمدید کرد. همچنین این شورا با تمدید مأموریت کمیته حقیقت‌یاب خود در باره سرکوب معترضان در جنبش «زن، زندگی، آزادی» موافقت کرد.

این تصمیمات شورای حقوق بشر در سایه مبارزات مردم ایران در داخل و خارج کشور و به کمک تلاش های کنشگران حقوق بشری و به پاس خون های ریخته شده بیگناهان به دست آمده است. امید است که این نهادها بتوانند نوری بر دل زندانیان در تاریکخانه ها و سلول های سرد و طاقت فرسا بتابانند و به آزادی آنان و پایان اعدام ها در ایران یاری رسانند.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران

آپریل ۲۰۲۴

امضاکنندگان:

۱  – انجمن جمهوری خواهان آلمان و هلند

۲  – انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران – هامبورگ

۳  – انجمن فرهنگی ایران و سوئیس – ژنو

۴  – بنیاد اسماعیل خویی

۵  – حزب آزادی و رفاه ایرانیان (آرا)

۶  – حامیان مادران پارک لاله – هامبورگ

۷  – حامیان مادران پارک لاله – فرزنو

۸  – جمعیت ایرانى حقوق بشر – شمال کالیفرنیا

۹  – فدراسیون اروپرس

۱۰- کانون مدافعان حقوق بشر کردستان

۱۱- کارزار حقوق بشر برای ایران

۱۲- کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی – پاریس

۱۳- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – هجا

۱۴- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – شیکاگو

۱۵- کمیته نه به جمهوری اسلامی – اورنج کانتی

۱۶- کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

۱۷- مادران پارک لاله – دورتموند

۱۸- مادران صلح مونترال

۱۹- نهاد «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»

۲۰- همبستگی ملی ایرانیان فرزنو – کالیفرنیا

۲۱- همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) – مونترال

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید