چهار زندانی سیاسی کرد اعدام شدند


قوه قضائیه حکومت اسلامی از اعدام چهار زندانی سیاسی کرد به نام‌های محسن مظلوم، محمد فرامرزی، وفا آذربار و پژمان فتحی در دوشنبه صبح در زندان قزل‌حصار کرج خبر داده است

خبرگزاری میزان، نزدیک به قوه قضاییه ایران، از اجرای حکم این چهار نفر خبر داده است.

اعدام محسن مظلوم، محمد فرامرزی، وفا آذربار و پژمان فتحی به رغم اعتراض‌های سازمان‌های مدافع حقوق بشر صورت گرفته است.

خانواده‌های محسن مظلوم، محمد فرامرزی، وفا آذربار و پژمان فتحی یکشنبه اجازه پیدا کردند تا پیش از انتقال آنها از زندان اوین به زندان قزل‌حصار برای اجرای حکم اعدام،‌ با آنها دیدن کنند.

به گفته جوانا طیمسی، همسر محسن مظلوم، خانواده‌های این چهار نفر در نوزده ماه پس از بازداشت آنها از دیدار با آنها محروم بوده ‌اند.

خبرگزاری هرانا غروب یکشنبه گزارش داده بود چهار زندانی محکوم به اعدام از زندان اوین به زندان قزلحصار کرج، که به عنوان محل اجرای احکام اعدام شناخته می‌شود منتقل شدند. محسن مظلوم، پژمان فاتحی، وفا آذربار و هژیر فرامرزی چهار متهم پرونده موسوم به “بازداشت شدگان صومای برادوست” باشند که روز یکشنبه با خانواده های خود در زندان اوین ملاقات داشتند.

خانواده‌های دو تن از این زندانیان در گفتگو با هرانا تأیید کردند که روز یکشنبه ملاقاتی با فرزندان خود در زندان اوین داشته‌اند و به آن‌ها گفته شده که این ملاقات، آخرین ملاقات خواهد بود.

در تاریخ یکم مردادماه سال گذشته، محسن مظلوم (معروفی) ۲۸ ساله اهل مهاباد، پژمان فاتحی ۲۸ ساله‌ اهل کامیاران، وفا آذربار ۲۹ ساله‌ اهل بوکان و هژیر فرامرزی ۲۹ ساله‌ اهل دهگلان توسط ماموران سازمان اطلاعات فراجا (فرماندهی انتظامی جمهوری اسلامی ایران) در منطقه صومای برادوست شهرستان ارومیه بازداشت شدند.

در مهرماه همان سال، پس از گذشت حدود ۸۰ روز از زمان دستگیری، اعترافات اجباری این افراد از شبکه‌های تلویزیونی داخلی پخش شد. رسانه دولتی طی این ویدیو مدعی شد که این افراد به “سرویس‌های جاسوسی بیگانه” مرتبط هستند و همینطور اعلام شد که در تلاش برای خرابکاری در یک “مرکز حساس در اصفهان” بازداشت شده‌اند. این در حالی است که سازمان اطلاعات فراجا پیشتر اتهامات این افراد “جاسوسی برای یک کشور خارجی” اعلام کرده بود.

مسعود شمس نژاد، وکیل پایه یک دادگستری و مدافع این شهروندان، فرایند دادرسی و محکومیت نهایی آن‌ها را ناعادلانه و غیرمنصفانه خوانده و اعلام کرد که از زمان قبول وکالت، هم او و هم موکلانش از حقوق قانونی خود محروم بوده‌اند.

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید