با تبریک به جنبش دادخواهی، خاوران ها زنده اند!

 

نوزدهم دسامبر ۲۰۲۳، بار دیگر سیاه ترین رژیم اسلامی، در یک دادگاه بین المللی و بی طرف محکوم شد. محکومیت حمید نوری به حبس ابد، یکی از جلادان زندان های تهران و کرج، در دادگاه بدوی استکهلم، دوباره در دادگاه استیناف تایید شد، با این که پسر نوری گفته بود، پدرش در زندان شکنجه می شود و به او چای سرد می دهند، روند چندین ساله بازداشت و محاکمه او برابر با تمام موازین بین المللی برگزار شد. در این دادگاه تمام رسانه ها، خانواده حمید نوری و وکلای پر خرج او حضور داشتند.

تأثیر دستگیری و محاکمه حمید نوری بر سران حکومت اسلامی به حدی است که رئیسی، یکی از اعضای اصلی گروه مرگ، جرات نکرد به ژنو آمده و در نشست شورای حقوق بشر شرکت کند.

اما متاسفانه هنوز «قضاتی» مانند صلواتی، مقیسه و شکنجه گران از سرنوشت حمید نوری درس عبرت نمی گیرند و به شکنجه زندانیان و اعدام ها ادامه می دهند. چندی پیش همه ما شاهد افشاگری جوان هنرمند و « فرزند ایران »، توماج صالحی، از شکنجه هایی که بر او روا شده، بودیم.

مسلما رژیم جنایت پیشه و منزوی ایران تلاش خواهد کرد با گروگان های بیگناهی که در اسارت خود دارد، دولت سوئد را زیر فشار بگذارد تا همانند آزادی اسدالله اسدی در بلژیک، حمید نوری را نیز آزاد کند. دکتر احمد رضا جلالی را چندین سال است به همین منظور در زندان نگاه داشته و او را به مرگ محکوم کرده اند.

ایرانیان خارج از کشور، به ویژه هم وطنان ساکن سوئد، می توانند به طور یکپارچه در برابر شانتاژهای رژیم آخوندها ایستادگی و افشاگری کنند و دولت سوئد را از هرگونه معامله ای برای آزادی حمید نوری باز دارند.نتیجه دادگاه تجدید نظر یک پیروزی بزرگ دیگری برای مادران داغدیده و دادخواه، خانواده های زندانیان و جان‌باختگان و کنشگران حقوق بشری، زیستگاهی و نیروهای سیاسی دموکراتیک است.

ما امضاکنندگان این بیانیه و نهادهای وابسته به شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران، این پیروزی بزرگ را به تمام کسانی که در این راه زحمات فراوانی کشیده اند و به خانواده های جان‌باختگان، به همه زندانیان سیاسی و مردم ایران در سراسر گیتی شادباش می گوئیم.

ما نیز هم صدا با خانم نرگس محمدی که از زندان اوین نامه ای به نخست وزیر سوئد نوشته است، فریاد می زنیم: ” لازمه تحقق دمکراسی در ایران، پایان دادن به رژیم سرکوبگر جمهوری‌ اسلامی است”.

ما از همه ایرانیان با گرایش های گوناگون درخواست می کنیم، برای آزادی همه زندانیان سیاسی و عقیدتی و برای دستیابی به اجرای پیمان جهانی حقوق بشر در ایران بدون حکومت مستبد اسلامی، دست در دست هم دهند.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران

۲۰ دسامبر ۲۰۲۳

امضاکنندگان:

۱ –  انجمن جمهوری خواهان آلمان و هلند

۲ –  انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران – هامبورگ

۳ –  انجمن فرهنگی ایران و سوئیس – ژنو

۴ –  بنیاد اسماعیل خویی

۵ –  حزب آزادی و رفاه ایرانیان (آرا)

۶ –  حامیان مادران پارک لاله – هامبورگ

۷ –  حامیان مادران پارک لاله – فرزنو

۸ –  جمعیت ایرانى حقوق بشر شمال کالیفرنیا

۹ –  زنان برای آزادی و برابری پایدار

۱۰ – صدای زنان سوسیال دموکرات ایران

۱۱- فدراسیون اروپرس

۱۲- کانون مدافعان حقوق بشر کردستان

۱۳- کارزار حقوق بشر برای ایران

۱۴- کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی – پاریس

۱۵- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – هجا

۱۶- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – شیکاگو

۱۷- کمیته حقوق بشر جنوب کالیفرنیا

 ۱۸- کمیته نه به جمهوری اسلامی اورنج کانتی جنوب کالیفرنیا

۱۹- کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

۲۰- مادران پارک لاله – دورتموند

۲۱- مادران صلح مونترال

۲۲-  نهاد «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»

۲۳- همبستگی ملی ایرانیان فرزنو – کالیفرنیا

۲۴- همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) – مونترال

۲۵- همبستگی برای حقوق بشر در ایران – کلگری

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید