اطلاعیه؛ فریاد مشترک ما: قیام علیه اعدام

 در خبرها آمده است: در یک ماه گذشته دست کم ۱۴۲ نفر و در سال جاری میلادی ۳۰۷ نفر در ایران اعدام شده‌اند.

هولناک است!  چرخ دنده‌های ماشینِ اعدام جمهوری اسلامی هرگز از کار نیفتاده‌اند. موج سرکوب، کشتار و اعدام در گوشه و کنار ایران، خصوصا در مناطقی همچون بلوچستان، کردستان و خوزستان، شدت یافته و تجربه گذشته به ما آموخته است که ٰرژیم جنایتکار جمهوری اسلامی، اگر با مبارزات مردمی در داخل و خارج از ایران روبرو نباشد، با خیال آسوده‌تری به بازداشت، ربودن مردم در خیابان، دانشگاه، مدارس و محل کار دست می‌زند و در زندان‌ها شکنجه و اعدام می‌کند.

ما، نهادها و تشکل‌های چپ، دموکرات، کلکتیوهای فمینیستی و ال‌جی‌بی‌تی‌کیو‌آی‌ای‌پلاس و فعالین مبارزه علیه ستم ملی، از همان روزهای نخستینِ روی کار آمدن جمهوری اسلامی هم‌چون دیگر گروه‌ها با سرکوب، سانسور، اعدام و شکنجه روبرو بوده‌ایم. بارها تیغ تعقیب و خشونت را بر تن خود دیده و شاهد اعدام بسیاری از هم‌رزمان خود بوده‌ایم. در تبعید و کوچ اجباری نیز به کرات تهدید و آزارهای بی‌وقفه از سوی جمهوری اسلامی را تجربه کرده‌ایم. با این‌وجود همواره تلاش کرده‌ایم خود را متشکل و سازماندهی کنیم و هم‌صدا با داخل در کنار مقاومت مردمی در ایران و علیه سرکوب و ستم بایستیم.

در شرایطی که جامعه ایران، انقلابی سیاسی و اجتماعی به نام ژینا را از سر می‌گذراند، حاکمیت با همان شیوه و سیاست همیشگی به سرکوب مخالفان و معترضان و صدور احکام وحشیانه‌ای چون اعدام و حبس‌های طویل‌المدت ادامه می‌دهد. اعدام ده‌ها تن در طی چند ماه اخیر، گواهی بر میزان سبعیت و خشونت رژیم جمهوری اسلامی است.

ما، نهادها، تشکل‌ها و فعالینِ چپ و دمکرات خارج از کشور با فراخوان یک تظاهرات سراسری در روز شنبه ۲۴ ژوئن ۲۰۲۳ در همراهی و همبستگی با انقلاب مردم ایران و قیام علیه اعدام از آزادی‌خواهان، نهادها و تشکل‌های زنان، دانشجویان، کارگران، دادخواهان، فعالین علیه ستم ملی، حقوق‌ بشری، محیط زیستی و جامعه ال‌جی‌بی‌تی‌کیو‌آی‌ای‌پلاس برای حضور در این تظاهرات و جلب همبستگی بین‌المللی دعوت می‌کنیم. هر یک جان عزیزی که جمهوری اسلامی می‌گیرد، باید به سندی برای محکومیت  و رسوایی آن تبدیل شود، و این ممکن نیست مگر با همبسته شدن ما در قیام علیه اعدام.

#قیام_علیه_اعدام

#مجازات_اعدام_لغو_باید_گردد

#زندانی_سیاسی_آزاد_باید_گردد

#ژن_ژیان_ئازادی

#زن_زندگی_آزادی

نشانی تماس: 

 notoexecutions@mail2world.com

نهم ژوئن ۲۰۲۳

پلتفرم بلندگو- برلین؛  زنان کنشگر ایرانی در تبعید- برلین؛  کانون پناهندگان سیاسی ایرانی- برلین؛  فمینیستا- برلین؛ کلکتیو زن*، زندگی، آزادی- برلین؛ کمیته دفاع از زندانیان سیاسی- برلین؛  کمیته دفاع از مبارزات دموکراتیک مردم ایران-برلین؛  گروه هم‌آفرینی «ژ»- برلین

کانون کنشگران دموکرات و سوسیالیست- هانوفر

کمیته ادغام پناهندگان ایرانی (کاسل)؛ جوانان در تبعید از شهر هامبورگ

شورای حمایت از اعتراضات مردم ایران- کلن؛  کمیته بین‌المللی علیه اعدام- کلن؛ همکاری نیروهای چپ، دمکرات و آزادیخواه-کلن  

«کمیته مبارزه برای آزادی زندانیان سیاسی» -(لندن، فرانکفورت، کلن  و  هلند)

 کلکتیو ژینا – هلند

مجمع  پشتیبانی از مبارزات مردم ایران- پاریس

قانون برابر برای همه در لندن؛  شورای اکس مسلم در بریتانیا؛  برنامه نان و گل سرخ

کلکتیو انقلابی ژینا در ایتالیا؛  انجمن دموکراتیک ایرانیان- ونیز

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید