حکومت اسلامی ایران نمی تواند با کشتار و ایجاد وحشت، جلوی انقلاب مردم را بگیرد

 hambastegi-barqaye-HB-s.jpg

از هنگام یورش های مختلف به ایران و در درازای تاریخ اسلام در کشور ما، همیشه حکام سلطه طلب به یاری روحانیان، به بهانه احترام و تفسیر " باورها و سنت های اسلامی " در راستای تحکیم قدرت و منافع خود، زندگی انسان های فراوانی را گرفته اند که به عنوان مثال می توان از منصور حلاج ها، احمد کسروی ها، سعیدی سیرجانی ها و سرانجام از یوسف مهرداد و صدراله فاضلی نام برد.

سازمان عفو بین‌الملل اعلام کرده است که "۷۰ درصد اعدام‌های جهان در سال ۲۰۲۲ در ایران اجرا شده است"!

بر اساس گزارش عفو بین‌الملل در مورد اجرای احکام اعدام در سال ۲۰۲۲ در ۱۹۳ کشور جهان، اعدام‌ها در ایران نسبت به سال قبل نزدیک به دوبرابر شده است. حکومت اسلامی ایران با تعداد ۵۷۶ از ۸۸۳ مورد اجرای حکم اعدام در صدر جدول اعدام‌های جهان در سال ۲۰۲۲ قرار دارد. این سازمان خواستار فشار جامعه بین‌الملل بر ایران شده است.

این روند کشتار دگر اندیشان، از همان آغاز موجودیت حکومت اسلامی تا کنون، نسبت به شهروندان ما روا داشته می شود. این رژیم شوم همواره بنا بر اصل "موازین شرعی قصاص"، مجازات اعدام را به عنوان ابزاری سیاسی و قضایی در مورد دگر اندیشان و مخالفین "آیین الهی خود ساخته و پرداخته" به کار گرفته است.
اعدام یوسف مهرداد و صدراله فاضلی به اتهامات پوچ دشمنی با مذهب و کفر و بی حرمتی به موازین اسلامی از جمله مجازات های غیر انسانی اخیر رژیم است.

ما آمران و عاملان حکومت اسلامی در ارتکاب جنایات علیه مردم ایران و اعدام های اخیر در سرتاسر ایران، به ویژه در بلوچستان را به شدت محکوم می کنیم و خواستار لغو فوری احکام جاری اعدام از جمله حکم، صالح میرهاشمی، سعید یعقوبی و مجید کاظمی می باشیم.

ما امضاکننده گان این بیانیه، از همه انسان های عدالت خواه و ضد مجازات اعدام می خواهیم تا در هر کجای جهان که هستند، علیه ستم های حکومت اسلامی ایران اعتراض کنند و به خیابان ها بیایند و صدای دادخواهی مردم مان باشند.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران
۱۸ ماه مه ۲۰۲۳

امضاکنندگان:

۱ - انجمن زنان مونترال
۲ - انجمن جمهوری خواهان آلمان و هلند
۳ - انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران - هامبورگ
۴ - انجمن فرهنگی ایران و سوئیس - ژنو
۵ - بنیاد اسماعیل خویی
۶ - حزب آزادی و رفاه ایرانیان (آرا)
۷ - حامیان مادران پارک لاله - هامبورگ
۸- حامیان مادران پارک لاله - فرزنو
۹- زنان برای آزادی و برابری پایدار
۱۰- فدراسیون اروپرس
۱۱- کانون مدافعان حقوق بشر کردستان
۱۲- کارزار حقوق بشر برای ایران
۱۳- کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی - پاریس
۱۴- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران - هجا
۱۵- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران - شیکاگو
۱۶- کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی
۱۷- مادران پارک لاله - دورتموند
۱۸- مادران صلح مونترال
۱۹- نهاد «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»
۲۰- همبستگی ملی ایرانیان فرزنو - کالیفرنیا
۲۱- همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) - مونترال
۲۲- همبستگی برای حقوق بشر در ایران - کلگری

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید