با تأسف فراوان، پدر اسدیان هم از میان ما رفتند!

با تأسف و اندوه فراوان، آقای سهراب اسدیان متولد ۱۳۰۸ روستای گرزکل از توابع خرم آباد، در نیمه شب سه شنبه هشتم فروردین ۱۴۰۲، از میان ما رفتند. گفته شده که مراسم خاک‌سپاری ایشان با همراهی جمعیت زیادی از یاران و دوستداران ایشان در کنار خانواده، در روز چهارشنبه نهم فروردین در بیرانشهر گورستان روستای قله رحیم، همراه با گرامی‌داشت زنده‌یاد سیامک اسدیان و زنده‌یادان توکل و نورالله اسدیان، با شکوه فراوان برگزار شد و سهراب خان را در کنار عزیزان مبارزش به خاک سپردند.

سیامک اسدیان (فرزند ماه منیر و سهراب اسدیان) با نام مستعار اسکندر و زهرا بهکیش با نام مستعار اشرف (همسر سیامک)، از مبارزان مقاوم جنبش فدایی بودند و در دو رژیم دیکتاتوری سلطنتی و جمهوری اسلامی بی‌وقفه مبارزه کردند و به دست پاسداران حاکمیت جنایت‌کار اسلامی ایران در سال ۶۰ و ۶۲ کشته شدند. توکل اسدیان و نورالله اسدیان (برادران آقای سهراب اسدیان) نیز از مبارزان جنبش فدایی و رزمندگان بودند که در مراسم چهلم سیامک اسدیان در خرم‌آباد به همراه ده‌ها نفر دیگر از شرکت کنندگان در این مراسم وحشیانه بازداشت شدند و این دو مبارز و چند تن دیگر از بازداشت شدگان در این مراسم را در زندان اعدام کردند یا به آتش کشیدند و زیر شکنجه کشتند.

ذکر همین اندک نشان از آن دارد که این خانواده‌‌های رزمنده و مقاوم چه فرزندان مبارز و دلیری را تحویل جامعه داده‌اند و دو نظام دیکتاتوری شاه و حاکمیت اسلامی چه زخم‌هایی را به تن و جان آن‌ها زده‌اند و چه سختی‌ها و مرارت‌هایی را تحمل کرده‌اند، ولی هم‌چنان مقاوم و استوار در برابر ستمگران ایستاده‌اند تا داد خود را از بیدادگران بستانند و دنیایی انسانی و عادلانه بسازند.

ما مادران پارک لاله ایران، به عنوانی صدایی از جنبش دادخواهی مردم ایران، این غم بزرگ را به خانواده‌های داغدار اسدیان، بهکیش و دیگر خانواده‌های وابسته و یاران‌ ایشان تسلیت می‌گوییم و آروزی سلامتی، مقاومت و شکیبایی بیشتر برای این خانواده‌های مبارز، مقاوم و زخم خورده داریم و در دادخواهی رفیق راه و همراه‌شان خواهیم بود.

«زندگی صحنه‌ی یکتای هنرمندی ماست
هر کسی نغمه‌ی خود خواند و از صحنه رود
صحنه پیوسته به جاست
خرم آن نغمه که مردم بسپارند به یاد» از زنده یاد ژاله اصفهانی

یاد آقای اسدیان و دیگر عزیزان‌مان گرامی و ماندگار باد!

مادران پارک لاله ایران
دهم فروردین ۱۴۰۲Tags: ,

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید