گزارش: وضعیت بکتاش آبتین همچنان وخیم‌ است.

برگرفته از صفحه رسمی کانون نویسندگان ایران در فیس  بوک

گزارش 
با گذشت چند روز از کمای مصنوعی، بهبودی در وضعیت بکتاش آبتین، شاعر، فیلمساز و عضو زندانی کانون
نویسندگان ایران حاصل نشده است و عفونت ریه نیز بر وخامت حال او افزوده است. کادر درمان در تلاش‌اند که علاوه بر کنترل نوسان سطح اکسیژن خون که در بعضی ساعت‌ها به حدود ۵۰ می‌رسد، عفونت را نیز کنترل کنند و اجازه ندهند با توجه به‌ بالا رفتن سدیم، آسیبی متوجه کلیه‌های آبتین شود. عصر امروز، ۱۶ دی ماه، سطح اکسیژن به ۷۵ رسیده است و کادر درمان امیدوارند که در روزهای آتی کمتر با افت اکسیژن مواجه شوند. 
کادر درمان آبتین با وجود آنکه ده روز پس از شروع بیماری کار درمان را آغاز کردند، تا این لحظه از هیچ تلاشی برای بهبود او فروگذار نکرده‌اند و در حال حاضر در حال پیگیری راه‌های تکمیلی برای ادامه‌ی درمان او هستند. هر روز طاقت‌فرسایی که بر آبتین می‌گذرد، یادآور آن ده روزِ حیاتی ابتدای بیماری است که حکومت عامدانه تلف کرد.

بکتاش آبتین از ۱۱ دی ماه برای ادامه‌ی درمان در وضعیت کمای مصنوعی قرار گرفته است. او از ۱۲ آذر با علائم کرونا به بهداری اوین مراجعه کرد و تنها پس از وخامت حالش به بیمارستان طرف قرارداد زندان منتقل شد. خانواده و وکیل آبتین یک هفته پس از آن توانستند برای او از زندان مرخصی استعلاجی بگیرند و او را که در وضعیتی وخیم قرار داشت به بیمارستان دیگری منتقل کنند. روندی که آبتین از ابتدای پرونده‌سازی حکومت تا کمای مصنوعی طی کرده است، گواه روشن نقش مستقیم حکومت در شرایط کنونی او است.
از زمان بستری آبتین تا کنون هر روز شاهد حضور و همدلی جمعی از فعالان حوزه‌های گوناگون در بیمارستان محل بستری او بوده‌ایم. کانون نویسندگان ایران تا این لحظه کوشیده است با هماهنگی کادر درمان و خانواده‌ی بکتاش آبتین افکار عمومی را در جریان وضعیت او قرار دهد. از رسانه‌ها و همه‌ی کسانی که نگران آبتین هستند می‌خواهیم که اخبار موثق درباره‌ی سلامت او را از طریق هیئت دبیران و صفحات رسمی کانون نویسندگان ایران دنبال کنند.
Tags: ,

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید