بیانیه ی شبکه همبستگی در گرامیداشت قربانیان کشتار ۶۷: یک صدا شویم

 


امسال سالگرد کشتار زندانیان سیاسی در تابستان ۶۷ همزمان شده است با محاکمه یکی از عاملان آن جنایت بزرگ که به هولوکاست ایران شهرت یافته است. جنایتی که عاملان آن در نظام حکومت اسلامی به پاس آن ارتقاء پیدا کرده اند، تا جائی که امروز همگی در ردیف مسئولان درجه اول این حکومت قرار گرفته اند و رئیس جمهور منتخب خامنه ای، ابراهیم رئیسی عضو هیأت مرگ است که حکم اعدام چندین هزار زندانی سیاسی را صادرکرده است.

دستگیری و محاکمه حمید نوری در سوئد که دستیار ابراهیم رئیسی در هیأت مرگ بوده است، به پاس تلاش های بسیار چند تن از زندانیان سیاسی جان بدر برده و چندین وکیل مجرب به بار نشست و زنگ خطر را برای تمام جانیان حاکم بر ایران به صدا در آورد. عاملان و آمران کشتار۶۷ در هر کجا باشند و به هرجا که بروند به دست عدالت گرفتار میگردند، محاکمه میشوند و به کیفر جنایاتی که مرتکب شده اند میرسند. جنایت علیه بشریت نه فراموش میشود، نه بخشیده میشود و نه شامل مرور زمان میشود.

این روزها انتشار چند فیلم کوتاه از درون زندان اوین و نشان دادن صحنه های ضرب و شتم زندانیان عادی صحنه هائی از ماهیت واقعی حکومت اسلامی که از روز نخست موجودیت و بنیان خود را بر زندان و شکنجه و اعدام نهاده، به نمایش گذاشته است. این صحنه ها نمایانگر کُل رفتار وحشیانه و بربریت نیروهای امنیتی رژیم ولایت فقیه با زندانیان سیاسی -عقیدتی در طول ۴۳ سال گذشته نیست، چرا که به واسطه پنهانکاری و انکارحکومتی هنوز اطلاعات دقیقی از عمق جنایات جمهوری اسلامی در زندانها و شکنجه گاههای رسمی و غیررسمی جانیان حاکم بویژه جنایاتی که در دهه سیاه شصت مرتکب شده اند در دست نیست.

پس ازچهار دهه افشاگری و فعالیت پیگیر تداوم دادخواهی خانواده ها و مادران خاوران و بازماندگان کشتار۶۷ و مدافعان حقوق بشر در ایران و جهان، سرانجام سازمان جهانی عفو بین الملل و برخی از مجامع بین المللی مدافع حقوق بشر، کشتار زندانیان سیاسی ایران را در تابستان ۶۷ به عنوان جنایت علیه بشریت اعلام داشته اند. این امر موفقیت بزرگی برای جنبش دادخواهی و حقوق بشری مردم ستمدیده ایران به حساب میاید.

در سالگرد کشتار۶۷ ضمن گرامیداشت یاد و نام چند هزار زندانی سیاسی که با فرمان خمینی و حکم ابراهیم رئیسی و سایر اعضای هیأت مرگ به دار آویخته شدند، ما نهادهای امضاکننده این بیانیه از تمام نهادهای حقوق بشری در سرتاسرجهان درخواست میکنیم که امسال نیز مانند سالهای گذشته با برپا کردن مراسمی به منظور بزرگداشت قربانیان کشتار ۶۷ و تمام قربانیان ۴۳ سال جنایتکاری حکومت اسلامی، افکار عمومی کشورهای مختلف را نسبت به جنایات حکومت اسلامی حاکم بر ایران که الهام بخش تمام گروههای بنیادگرای اسلامی و تروریست در کشورهای خاورمیانه میباشد آگاه کرده و مقدمات محاکمه سران آدمکش این رژیم را در یک دادگاه بین المللی فراهم سازند.

سران رژیم اسلامی علاوه بر اینکه مسئول مستقیم زندان و شکنجه و اعدام دهها هزار تن از زندانیان سیاسی و کشتار معترضان خیابانی و سرنگون ساختن هواپیمای مسافربری و همچنین مسئول مرگ چند صد هزار شهروند ایرانی بر اثر ویروس کرونا هستند. سران حکومت اسلامی با دروغگوئی و کتمان حقایق تا ابد نمیتوانند از زیر بار جنایاتی که مرتکب شده اند شانه خالی کنند، دادخواهی و عدالت جوئی مردم ایران دیر یا زود دامن پلید آنان را خواهد گرفت.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران

سپتامبر ۲۰۲۱

امضاء کنندگان:

۱ – انجمن زنان ایرانی – مونترال

۲ – انجمن جمهوریخواهان ایران – پاریس

۳ – انجمن جمهوری خواهان آلمان و هلند

۴ – انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران – هامبورگ

۵ – انجمن فرهنگی ایران و سوئیس – ژنو

۶ – بنیاد اسماعیل خویی

۷ – حامیان مادران پارک لاله – هامبورگ

۸ – حامیان مادران پارک لاله – فرزنو

۹ – شبکه همبستگی ملی فرزنو- کالیفرنیا

۱۰- فدراسیون اروپرس

۱۱- کانون مدافعان حقوق بشر کردستان

۱۲- کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

۱۳- کمیته همبستگی برای حقوق بشر درایران – نروژ

۱۴- کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی – پاریس

۱۵- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – شیکاگو

۱۶- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – هجا

۱۷- مادران پارک لاله – دورتموند

۱۸- مادران صلح مونترال

۱۹- نهاد «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»

۲۰- همبستگی برای حقوق بشر در ایران – کلگری

۲۱- همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) – مونترال


Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید