شبکه ی همبستگی: یکی از اعضای هیئت مرگ، نامزد رهبر برای انتخابات نمایشی ریاست جمهوری!

 


هموطنان آزادیخواه، مدافعان حقوق بشر در سرتاسر جهان!

طبق اصل ۲۱ اعلامیه جهانی حقوق بشر “هر شخصی حق دارد در مدیریت دولت کشور خود از طریق انتخابات آزاد شرکت کند. اراده مردم باید اساس حاکمیت باشد و چنین اراده ای می بایست در انتخاباتی حقیقی و ادواری اعمال گردد و بر پایه حق رأی عمومی برابر و جهانی برای همه باشد”!

مردم ایران برای حق انتخاب کردن و انتخاب شدن و مشارکت نمایندگان واقعی خود در سرنوشت و مدیریت کشور، بیش از۱۲۰ سال مبارزه و جانفشانی کرده آند. اما با برقراری فاجعه جمهوری اسلامی در ایران، این مبارزات به حق انتخاب پادوها و تدارکاتچی های رهبر و شورای نگهبان و حق شرکت در خیمه شب بازی های نمایشی انتخاب بین بد و بدتر از پیش مهندسی شده تقلیل داده شده اند.

در این دوره از نمایش، حکومت اسلامی بی شرمی و گستاخی را تا به آنجا رسانده است که یکی از اعضای « هیئت مرگ» که حکم اعدام قتل هزاران زندانی سیاسی را در پرونده خود دارد و شش تن از مسئولین تراز اول این حکومت غیر مشروع و یغماگر و عامل اصلی بدبختی‌های مردم ایران را وارد گود این نمایش مسخره کرده است!

حضور ابراهیم رئیسی به عنوان کاندیدای صالح و مورد تأیید رهبر و شورای نگهبان، بزرگترین توهین و دهن کجی به مردم ایران و تحقیر خانواده ها و بازماندگان قربانیان ۴۳ سال کشتار، زندان و شکنجه زندانیان سیاسی-عقیدتی ایران است.

این روزها کسانی مانند ابراهیم رئیسی ها و محسن رضائی ها در نمایش انتخابات ریاست جمهوری و بیعت با خامنه ای، مشغول عوامفریبی اند. آنان وعده‌های پوج بهبود وضعیت کشور و رفع بی عدالتی ها و تبعیض ها به مردم را می دهند! در حالی که همگی در ویرانی و غارت کشور در طی۴۳ سال گذشته نقش داشته اند و می بایستی در دادگاه صالحه ای محاکمه شوند.

مردم شریف ایران، مدافعان حقوق بشر در سرتاسر جهان!

در حالی که نمایش مضحک انتخابات فرمایشی رئیس جمهور توسط رهبر مطلق العنان حکومت اسلامی و شورای نگهبان در ایران بر روی صحنه است، یکی دیگر از زندانیان سیاسی به نام ساسان نیک نفس بر اثر عدم مراقبت پزشکی و داروئی جان خود را در زندان از دست داد. مرگ این زندانی سیاسی مانند مرگ بهنام محجوبی و ده‌ها تن دیگر که در سال های اخیر بر اثر بیماری و بی توجهی مسئولان حکومتی در زندان فوت کرده اند، قتل عمد محسوب می شوند و عوامل این قتل ها و آمرین آن‌ها ابراهیم رئیسی و شخص خامنه ای هستند که باید محاکمه و مجازات شوند. سلامت جسمی و روانی زندانیان سیاسی-عقیدتی را در معرض بیماری های گوناگون قرار دادن و آنان را از امکانات پزشکی و داروئی محروم نمودن، از شیوه های ضدانسانی و جنایتکارانه حکومت اسلامی است

نهادهای مدافع حقوق بشری امضاکننده این بیانیه، ضمن اعتراض به سلب حق شهروندی انتخابات آزاد برای مردم ایران، خیمه شب بازی دزدان و جنایتکاران جمهوری اسلامی را محکوم و انتخابات سال۱۴۰۰ را تحریم می کنند.

ما از تمام شخصیت ها، مجامع بین المللی، احزاب، نهادهای مدنی و حقوق بشری در سرتاسر جهان در خواست می‌کنیم که بایکوت این انتخابات از طرف اکثریت مردم ایران و تمامی احزاب و گروه های سیاسی و مدنی و حقوق بشری را به مثابه یک رفراندم عمومی و ملی تلقی نمایند و از دولت های خود بخواهند که از حقوق بشر مردم ایران پشتیبانی کنند.

ما مانند همیشه و با بانگ بلند می‌گوییم که جمهوری اسلامی نماینده ایران نیست و فاقد هر گونه نمایندگی از سوی ملت ایران است. این حکومت قرون وسطائی بنیان و قانون اساسی خود را بر تبعیض های مذهبی، جنسیتی، قومی و طبقاتی بنا نهاده است. حکومت اسلامی از ابتدای تأسیس با دروغ، عوامفریبی، سرکوب، زندان، شکنجه و اعدام مخالفان، منتقدان و دگراندیشان، بر جان و مال مردم ایران مسلط شده است. حمایت از این حکومت که پرونده جنایتکاری و اعمال ضد حقوق بشری اش روی تمام حکومت های خودکامه و دیکتاتوری را سفید کرده است به منزله ضدیت با اعلامیه جهانی حقوق بشر و منافع مردم ایران تلقی می شود.

نه به انتخابات نمایشی ریاست جمهوری در ایران!

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران

خرداد ۱۴۰۰ برابر ژوئن ۲۰۲۱

امضاء کنندگان:

۱ – انجمن زنان ایرانی – مونترال

۲ – انجمن جمهوریخواهان ایران – پاریس

۳ – انجمن جمهوری خواهان آلمان و هلند

۴ – انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران – هامبورگ

۵ – انجمن فرهنگی ایران و سوئیس – ژنو

۶ – بنیاد اسماعیل خویی

۷ – حامیان مادران پارک لاله – هامبورگ

۸ – حامیان مادران پارک لاله – فرزنو

۹ – شبکه همبستگی ملی فرزنو – کالیفرنیا

۱۰- فدراسیون اروپرس

۱۱- کانون مدافعان حقوق بشر کردستان

۱۲- کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

۱۳- کمیته همبستگی برای حقوق بشر درایران – نروژ

۱۴ – کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی – پاریس

۱۵- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – شیکاگو

۱۶- کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران – هجا

۱۷- مادران پارک لاله – دورتموند

۱۸- مادران صلح مونترال

۱۹- نهاد «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»

۲۰- همبستگی برای حقوق بشر در ایران – کلگری

۲۱- همبستگی جمهوری خواهان ایران (هجا) – مونترال

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید