در هجدهمین سال حبس؛ ارژنگ داودی به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد

    خبرگزاری هرانا 


   ۱۴۰۰/۰۳/۱۰

ارژنگ داودی، زندانی سیاسی ۶۹ ساله، هفته گذشته، از زندان زاهدان به زندان تهران بزرگ و نهایتا به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد. آقای داودی که هجدهمین سال از دوران محکومیت خود را سپری می کند هم اکنون در قرنطینه این زندان به سر می برد. وی در مهرماه سال ۹۵ جهت تحمل دوران محکومیت در تبعید خود به زندان زابل و اواخر سال ۹۶ نیز به زندان زاهدان منتقل شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، هفته گذشته، ارژنگ داودی، زندانی سیاسی، از زندان زاهدان به زندان تهران بزرگ و نهایتا به زندان رجایی شهر کرج منتقل شد.

آقای داودی که بیش از ۱۷ سال گذشته را در حال تحمل دوران محکومیت خود بوده هم اکنون در بند قرنطینه زندان رجایی شهر کرج به سر می برد.

ارژنگ داودی درحالیکه از سال ۸۲ در حال گذراندن محکومیت ۱۰ ساله خود در حبس بود، طی سال های ۸۹ الی ۹۱ طی جلساتی از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی صلواتی، از بابت اتهامات “توهین به مقدسات” و “توهین به رهبری” مورد محاکمه قرار گرفت.

آقای داوودی تیرماه سال ۹۳ توسط شعبه یک دادگاه انقلاب کرج از بابت اتهام “هواداری و فعالیت موثر در پیشبرد اهداف سازمان مجاهدین خلق در زندان” به اعدام محکوم شد. این حکم نهایتا در سال ۹۴ با کاهش محکومیت به ۵ سال حبس تعزیری و تبعید به زندان زابل تبدیل شد.

وی در مهرماه ۹۵ به زندان زابل و در تاریخ ۲۷ دی ماه ۹۶ به زندان زاهدان تبعید شد. لازم به ذکر است این زندانی سیاسی پیش از تبعید به زاهدان در تاریخ ۳۱ شهریورماه سال ۹۶ به دلیل مشکلات جسمی از جمله تغییر ناپایدار فشار و قند خون به بیمارستان امیرالمومنین زابل منتقل شده بود.

آقای داوودی پیش از انتقال به زندان زابل به گزارشگر هرانا گفته بود؛ “چند روز قبل از سال جدید (۹۵) در زندان به من اطلاع دادند که در دادگاه تجدیدنظر حکم اعدام شکسته و به ۵ سال حبس در تبعید تبدیل شده است و باید منتظر باشم تا به زندان زابل منتقل شوم. به من گفتند چون زندان زابل یک بازداشتگاه است، احتمالا پس از آن به زندان زاهدان منتقل خواهم شد”.

آقای داودی طی سال های تحمل حبس خود در زندان زابل و زاهدان از رسیدگی پزشکی، مرخصی درمانی، ملاقات و تماس نیز محروم مانده بود.

پیشتر یک منبع مطلع از وضعیت این زندانی در زندان زاهدان به گزارشگر هرانا گفته بود: “آقای داوودی به دلیل بیماری، کهولت سن و فشار ناشی از شرایط نامناسب در زندان و همچنین آسیب دیدگی مهره‌های کمر در اثر بدرفتاری یکی از مسئولین زندان از طریق هل دادن وی از پله‌ها که منجر به زمین خوردن ایشان شد، توان راه رفتن عادی را نیز از دست داده و با کمک واکر راه می‌رود”.

ارژنگ داودی، زندانی سیاسی ۶۹ ساله، هجدهمین سال از محکومیت خود را سپری می کند.

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید