تجمع بازنشستگان وزارت نفت با دخالت نیروهای امنیتی به خشونت کشیده شد

 Monday, Oct 26, 2020

سایت گویا

ایران اینترنشنال - بازنشستگان و مجروحان جنگ شاغل در وزارت نفت ایران در اعتراض به عدم اجرای قوانین و مطالباتشان، روز دوشنبه در برابر ساختمان وزارت نفت در تهران تجمع کردند اما با دخالت نیروهای امنیتی، این اعتراضات به زد و خورد کشیده شد.

تجمع‌کنندگان از جمله به اجرا نشدن «قانون جامع ایثارگران» در این وزارتخانه معترض بودند.

656565.jpgبنابر گزارش‌ها، نیروهای امنیتی و ماموران حراست با معترضان درگیر شده و برخی از آن‌ها را مورد ضرب و جرح قرار دادند.

در تصاویر و ویدیوهایی که در رسانه‌های اجتماعی منتشر شده، برخی از افراد حاضر در تجمع با صورت و بدن زخمی و خونین دیده می‌شوند.

در این ویدیوها، همچنین یک زن و برخی از مردان حاضر با شعار «الله اکبر» و بالا رفتن از نرده‌های این وزارتخانه سعی می‌کنند وارد آن شوند و اعتراض خود را مطرح کنند.

این بازنشستگان و مجروحان جنگ ایران و عراق همچنین به عدم دریافت حقوق خود معترضند.

پیشتر نیز در دو ماه تیر و شهریور امسال نیز تجمع‌های اعتراضی مشابهی مقابل این وزارتخانه برگزار شده بود.

از جمله مطالبات این بازنشستگان که در پلاکاردهایی آن را در تجمع‌های قبلی مطرح کردند «کوتاه کردن دست جناح‌های سیاسی و هیات وزیران از صندوق بازنشستگی نفت»، «ابطال اساسنامه غیر قانونی این صندوق»، «دور نزدین قوانین با زد و بند سیاسی» و «واگذاری امور صندوق به اعضای آن» بوده است.

همزمان با این اعتراض در مقابل وزارت نفت، گزارش‌هایی از تجمع‌های دیگر از جمله مربیان پیش‌دبستانی استان خوزستان و سهامداران بازار بورس در تهران منتشر شده است.

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید