دادخواهی خانواده های جان باخته ی دهه ی ۶۰ – گفتگو با منصوره بهکیش

اخبار روز

پنجشنبه, ۳۰ مرداد ۱۳۹۹

گفتگوی آرش کمانگر از تلويزيون برابری را با خانم منصوره بهکيش پيرامون اعدام های سال های 60 و ادامه ی سياست اعدام در دوران اخير را می شنويد. در اين گفتگو خانم بهکيش می کوشد به اين سوال پاسخ دهد که جنبش چپ‌ چگونه می تواند توان بالقوه خود را به فعل تبدیل کند و چه باید بکند و راهکارها برای برون رفت از وضعیت فاجعه بار کنونی چیست؟

منصوره بهکیش از فعالین چپ در جنبش دادخواهی، مادران خاوران و مادران پارک لاله است که در دهه خونین شصت شش تن از اعضای خانواده اش در زندانهای جمهوری اسلامی اعدام شدند. مادر او – مادر بهکیش- یکی از سمبل های مادران خاوران بود.

منصوره بهکیش بعد از قطعی شدن محکومیت اش در بیدادگاه رژیم ایران در هنگام سفر و دیدار از دخترش در جمهوری ایرلند، دیگر به کشور بازنگشت و اکنون به عنوان پناهنده سیاسی در ایرلند جنوبی زندگی میکند و به عنوان فعال جنبش دادخواهی و مادران پارک لاله به فعالیت خود ادامه میدهد.

گفتگوی آرش کمانگر از تلویزیون برابری را با خانم منصوره بهکیش پیرامون اعدام های سال های ۶۰ و ادامه ی سیاست اعدام در دوران اخیر را می شنوید. در این گفتگو خانم بهکیش می کوشد به این سوال پاسخ دهد که جنبش چپ‌ چگونه می تواند توان بالقوه خود را به فعل تبدیل کند و چه باید بکند و راهکارها برای برون رفت از وضعیت فاجعه بار کنونی چیست؟

 

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید