بازداشت شدگان روز کارگر؛ اجرای حکم شلاق و حبس رسول طالب مقدم

۱۳۹۹/۰۳/۱۲

خبرگزاری هرانا
امروز دوشنبه ۱۲ خردادماه، حکم شلاق رسول طالب مقدم از اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، در پی حضور در شعبه یک اجرای احکام دادسرای اوین اجرا و در وضعیت نامناسب جسمی جهت تحمل حبس به قرنطینه زندان اوین منتقل شد. وی پیشتر توسط دادگاه انقلاب تهران به دو سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، دو سال تبعید به خراسان جنوبی و دو سال محرومیت از عضویت در دستجات، احزاب و گروه ها و استفاده از تلفن همراه محکوم شده بود.
به گزارش خبرگزاری هرانا، به نقل از سندیکای کارگران شرکت واحد اتوبوسرانی تهران، امروز دوشنبه ۱۲ خرداد ماه ۱۳۹۹، رسول طالب مقدم از اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه، جهت اجرای حکم خود را به شعبه یک اجرای احکام مستقر در دادسرای اوین معرفی کرد.
بر اساس این گزارش، آقای طالب مقدم به محض ورود در اجرای احکام دادسرای زندان اوین بازداشت شده و حکم ۷۴ ضربه شلاق او به اجرا در آمد. وی پس از اجرای حکم شلاق در شرایط نامناسب جسمی به قرنطینه زندان اوین منتقل شد.
این عضو سندیکای کارگران شرکت واحد پیشتر طی تماس تلفنی جهت تحمل دوران محکومیت خود، احضار شده بود.
 جلسه دادگاه رسیدگی به اتهامات رسول طالب مقدم پیشتر در تاریخ ۲۳ مردادماه ۱۳۹۸، در شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری برگزار شده و در شهریور ماه سال گذشته از بابت اتهامات “فعالیت تبلیغی علیه نظام” و “اخلال در نظم عمومی” به دو سال حبس تعزیری، دو سال تبعید به آفرایز از توابع بخش سده استان خراسان جنوبی، ۷۴ ضربه شلاق و دو سال محرومیت از استفاده از تلفن همراه و عضویت در احزاب و گروه های سیاسی و اجتماعی محکوم شده بود.
لازم به یادآوری است که این عضو سندیکای کارگران شرکت واحد در تاریخ ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۹۸ همزمان با روز جهانی کارگر در جریان تجمع اعتراضی کارگران در مقابل مجلس شورای اسلامی بازداشت شده بود. وی نهایتا در تاریخ ۲۱ اردیبهشت‌ماه همان سال با تودیع قرار وثیقه ۲۵۰ میلیون تومانی و کفالت ۳۰ میلیون تومانی از بازداشتگاه وزارت اطلاعات در زندان اوین موسوم به بند ۲۰۹ آزاد شده بود.
گفتنی است که وی در آذر ماه ۹۸، به همراه ۱۵ تن از اعضای سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه توسط پلیس امنیت اخلاقی احضار شد. این اقدام جهت اخذ تعهد از اعضای شناخته شده سندیکا، مبنی بر عدم فعالیت صنفی و سندیکایی و عدم حضور در تجمعات اعتراضی صورت گرفته بود.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید