روز جهانی کارگر؛ نامه پیام شکیبا، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج

خبرگزاری هرانا 
 پیام شکیبا، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج به بهانه روز جهانی کارگر و در آستانه روز معلم در تقویم ایران، نامه ‌ای سرگشاده نوشته است. وی با اشاره به مشکلات کنونی کشور گفته است “سمت و سوی حرکت تاریخ و دیالکتیک اجتماعی و تاریخچه مبارزات آزادی و برابری خواهانه زحمتکشان و ستمدیدگان و مقاومت سازمان یافته آنان، در نقطه مقابل یاس و انفصال، پیروزی انسان است بر اجبار و زور و تقدیر فرو برنده و سرکوبگر”.
به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، امروز چهارشنبه ۱۱ اردیبهشت‌ماه ۹۸، مصادف با روز جهانی کارگر، پیام شکیبا، زندانی سیاسی محبوس در زندان رجایی شهر کرج، نامه‌ای سرگشاده نوشته است.

متن کامل این نامه که جهت انتشار در اختیار هرانا قرار گرفته است در ادامه می‌آید:

“بی گمان کارگران،معلمان و زحمتکشان ایران سال سخت، مشقت بار و در عین حال سرنوشت سازی را پیش رو دارند.
پوسیدگی رژیم و بحرانهای پی در پی علاج ناپذیر، فساد و تباهی سیستماتیک، رشد اقتصادی منفی، تورم افسار گسیخته، انهدام تولید ملی، نابودی زیر ساختها، نرخ بیکاری فزاینده، حراج و غارت اموال عمومی مردم به اسم خصوصی سازی بوسیله آقازاده ها و کارگزاران رژیم، گسترش بی سابقه فقر و شکاف طبقاتی و افزایش فلاکت عمومی، هزینه سرمایه های ملی در ترویج جنگ و تروریسم و اختصاص بخش قابل توجهی از بودجه عمومی به نهادهای نظامی، امنیتی و ضد مردمی برای سرکوب جامعه و تداوم فضای رعب و اختناق و همدستی تمام جناح های سیاسی رژیم جهت بهره کشی و سرکوب زحمتکشان و ستمدیدگان همگی مبین ماهیت نظام ضد بشری و استثمارگرانه حاکم است.
بی گمان این ارتجاع حاکم است که بذر تن دادن به وضع موجود را در جامعه می پراکند، گویی که هیچ امید و آینده و چشم اندازی برای تغییر نیست و شب تیره و تار ستم و بهره کشی را پایانی نیست. غافل از آنکه سمت و سوی حرکت تاریخ و دیالکتیک اجتماعی و تاریخچه مبارزات آزادی و برابری خواهانه زحمتکشان و ستمدیدگان و مقاومت سازمان یافته آنان در نقطه مقابل یاس و انفصال، پیروزی انسان است بر اجبار و زور و تقدیر فرو برنده و سرکوبگر.
بی گمان در سرنوشت بشر نیست که برای همیشه در سود و کالا و ارزش های کالایی فرو رود، پس تاختن بر فاشیسم دینی و بورژوازی همدست و توجیه‌گر سرکوب و فساد و شکنجه، استثمار و بهره کشی و بیگانه کردن انسان در مقام انسانی وظیفه مبرم تمام کسانی است که به حرکت، تغییر، آزادی، برابری و خلق دنیایی انسانی ایمان و اعتقاد دارند.
لذا کارگران، معلمان، دانشجویان و زحمتکشان در آستانه روز جهانی کارگر و روز معلم با مطالبه کردن کلیه حقوق به یغما رفته خویش در صفوف متحد و منسجم پا به میدان گذارید و خواب خفتگان و حافظان مناسبات ضد انسانی و استثماری موجود را بر هم زنید. چرا که اگر عدالتی برای مردم در این ساختار وجود ندارد اجازه نمی‌دهیم و نخواهیم داد آرامشی هم برای حاکمان وجود داشته باشد.
پیام شکیبا/ ۱۱ اردیبهشت ۹۸/ زندان گوهردشت”.
در رابطه با نویسنده این نامه گفتنی است، پیام شکیبا زندانی سیاسی از بهمن ماه سال ۹۵ در زندان به سر می‌برد. وی که اکنون در زندان رجایی شهر کرج است در آذرماه سال ۹۶ توسط قاضی احمدزاده به اتهاماتی از جمله ” اقدام علیه امنیت ملی از طریق اجتماع و تبانی و تبلیغ علیه نظام ” به تحمل ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم شد. حکمی که نهایتا در دادگاه تجدیدنظر نیز عینا تایید شد.
آقای شکیبا عضو اسبق انجمن اسلامی دانشگاه زنجان و دانشجوی کارشناسی ارشد علوم سیاسی دانشگاه علامه طباطبایی است.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید