شورای اسلامی کار، یک تشکل ضد کارگری است

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه: 
• سندیکای کارگران هفت تپه بیانیه ای در ارتباط با انتخابات فرمایشی شورای اسلامی در این شرکت و تحریم آن توسط کارگران منتشر کرد ...
برگرفته از سایت اخبار روز
آدينه  ۱۴ دی ۱٣۹۷ -  ۴ ژانويه ۲۰۱۹

کارگران و هم سرنوشتان عزیز؛
کارفرمایان و صاحبان قدرت و صاحبان سرمایه در ایران یک بار دیگر نشان دادند که به جای جوابگویی به خواست و مطالبات به حق کارگران، راهی جز فریب و سرکوب نمی شناسند.
کارگران هفت‌تپه، یک‌ماه در سخت ترین شرایط در محیط کارخانه و در سطح شهر شوش، برای دست یابی به خواست های خود دست به اعتراض و‌اعتصاب زدند.
هدف از این اعتراضات این بود که دولت و نهادهای ذی ربط به خواست و‌ مطالبه به حق کارگران رسیدگی کنند.
اما آنها به جای پاسخ گویی به مطالبات کارگران، نمایندگان کارگران را بازداشت ، زندانی و مورد اذیت و آزار قرار دادند.
تجربه تا کنونی کارگران در هفت تپه نشان داده است که دولت، در حمایت همه جانبه از صاحبان سرمایه از هیچ کمکی دریغ نکرده است.
سرکوب مستقیم، تنها بخشی از سیاست‌ نهادهای ضدکارگری است، بخش دیگر این سرکوب، تحمیل و ایجاد نهادهای دست ساز و کارفرمایی در محیط کار می باشد.
شورای اسلامی کار، یکی از این نهادهای ضدکارگری و سرکوب گر است.
نقش شورای اسلامی کار، مهار و به انحراف کشاندن خواست و‌ مطالبات کارگران بوده و در بسیاری از موارد دیده شده است که شورای اسلامی کار، کارگران معترض را شناسایی و به نهادهای امنیتی معرفی کرده است.
در سال ۸۷ وقتی کارگران هفت تپه خواستار ایجاد تشکل مستقل کارگری بودند، حامیان سرمایه تلاش کردند که این به ظاهر تشکل کارگری!! یعنی شورای اسلامی کار را به جای تشکل مستقل، به کارگران معرفی کنند، که خوشبختانه تلاش مذبوحانه آنها شکست خورد و کارگران هفت تپه، تشکل مستقل سندیکایی خود را ایجاد کردند.
در روز دوشنبه ۱۰ دی ماه ۹۷ یک بار دیگر نهادهای ضدکارگری با همکاری تعدادی از افراد ناآگاه، سست عنصر و فریب خورده و بعضی از افراد که مورد تطمیع قرار گرفته‌اند، این نمایش مضحک را به اجرا در آوردند.
هر چند که این خیمه شب بازی، با استقبال عمومی کارگران روبرو نشد، اما نشان داد که دشمنان طبقه کارگر از هر فرصتی استفاده خواهند کرد تا صف مستقل و‌ همبستگی کارگران را به انحراف بکشانند.
کارگران آگاه می دانند که شورای اسلامی کار، نه تشکل کارگری است و نه ربطی به منافع کارگران دارد بلکه وظیفه شوراهای اسلامی کار، در بسیاری از موارد، معرفی کارگران معترض به نهادهای امنیتی می باشد.
شورای اسلامی کار، یک تشکل ضدکارگری است که پرونده این نهاد حکومتی برای بسیاری از کارگران شناخته شده است.
شورای اسلامی کار، بر اساس ماهیت وجودی آن، تنها در خدمت کارفرما و نهادهای ضدکارگری قرار دارد و آنجا که کارگران خواستار دست یابی به حقوق خود بوده اند، این‌ تشکل دست به شناسایی و سرکوب کارگران زده که نمونه آخر آن حمله به کارگران شرکت واحد و ضرب و شتم کارگرانی بودند که خواستار ایجاد تشکل مستقل و سندیکایی بودند.

کارگران عزیز؛
از اینکه بار دیگر نقشه و توطئه نهادهای ضدکارگری را با عدم حضور خود، با شکست مواجه کردید جای تشکر دارد.
اما از همین جا لازم است به افرادی که آگاهانه و یا از سر استیصال، خود را نماینده این خیمه شب بازی کردند گفته شود که هنوز دیر نشده و با انصراف از این نهاد ضدکارگری، به صف کارگران برگردید.
و‌همچنین باید دست‌ مریزاد گفت به افرادی که با توجه به فشارهای امنیتی، خود را برای این خیمه شب بازی کاندید نکردند و شرافت و کرامت و حرمت خود و دیگر کارگران را حفظ کردند؛ درود بر شما.

کارگران عزیز؛
این توطئه شکست خورده رسواتر از ان‌ است که بتواند جوابگوی خواست و‌ مطالبات کارگران باشد. در این میان تنها شرم برای کسانی باقی خواهد ماند که به خاطر منافع شخصی، منافع عمومی کارگران را زیر پا می گذارند و همچنان به عنوان عروسک های این خیمه شب بازی به نقش عروسکی خود ادامه می دهند.

زنده با تشکل های مستقل از دولت و کارفرما
زنده باد شرافت کارگری در راستای منفعت عمومی کارگران ایران

سندیکای کارگران نیشکر هفت تپه
۱۴ دی ماه ۱۳۹۷

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید