اطلاعیه ی نشریه گام درباره طراحی‌ از پیش سوخته


• در نمایش امنیتی «طراحی سوخته» بارها نام نشریه ی گام به میان آورده شد. چندین تن از اعضای تحریریه ی این نشریه اکنون بازداشت شده اند.این نشریه اطلاعیه ای به این مناسبت منتشر کرده است ...
برگرفته از سایت اخبار روز
چهارشنبه  ٣ بهمن ۱٣۹۷ -  ۲٣ ژانويه ۲۰۱۹


اخبار روز: در نمایش امنیتی «طراحی سوخته» بارها نام نشریه ی گام به میان آورده شد. چندین تن از اعضای تحریریه ی این نشریه اکنون بازداشت شده و در زندان تحت فشار هستند. این نشریه اطلاعیه ای در این جهت منتشر کرده است که در زیر می خوانید:

تحت فشار قرار دادن اسماعیل بخشی ، سپیده قلیان ، علی نجاتی و مازیار سیدنژاد با شکنجه های جسمی و روانی و وادار کردن آنها به تکرار متن‌های از پیش دیکته شده مقابل دوربین که در قالب مستند "طراحی سوخته" پخش شد، از سناریوهای تکراری و دروغین نهادهای امنیتی است که در طول چهار دهه برای سرکوب فعالین عرصه های مختلف بارها و بارها اجرا شده است.
نشان دادن چهره خسته و رنج‌دیده سپیده قلیان و نگاه های مضطرب اسماعیل بخشی، و افشای حقایق مربوط به آن از سوی آن دو نفر در صفحات شخصی‌شان، گواه تکرار مطالب از پیش تعیین شده ای است که همزمان مصداق بی قانونی و بی شرمی صدا و سیما در جانب‌داری و ترویج دروغ است.
این سناریوی تکراری و غیر حرفه ای همکاران امنیتی‌کار صدا و سیما، بیش از پیش پرده از روند پرونده‌سازی ها برداشت و خواست دادگاه علنی و آزاد را ضروری کرده است.
ربط دادن مطالبات و اعتراضات برحق کارگران هفت تپه و فولاد اهواز و پوشش خبری و تحلیلی آنها توسط اعضای نشریه گام به جریانهای "برانداز" و "ضدنظام" که اسماعیل بخشی و سپیده قلیان مجبور به تکرار گاه و بی‌گاه آنها بودند از سکانسهای نخ نمای این گونه مستندها شده است.
پخش نوشته‌هایی اجباری از عسل محمدی نیز تلاشی است که نشریه گام را به عوامل و جریاناتی خارج‌از کشور مرتبط نشان دهند، تا به واسطه‌ی قربانی جلوه دادن یک نشریه مستقل در نقش گروهک معاند و وابسته، این پازل مضحک را کامل کرده، فشار را بر بازداشتی های تحریریه گام بیشتر نمایند.
نمایش این شوی تلویزیونی و در ادامه، دستگیری مجدد سپیده قلیان با حمله به منزل او و اذیت و آزار خانواده اش و نیز لشگرکشی مسلحانه به منزل اسماعیل بخشی و بازداشت مجدد او، و همچنین شرح واقعه از زبان این فعالین در نوشته ها و فایل های صوتی و تصویری منتشر شده از آنان و اطرافیانشان، بهترین استناد به طرز برخورد نهادهای امنیتی با فعالین مستقل کارگری و دانشجویی است. سندی عیان و پیش رو برای قضاوت درستی شکنجه ها و تهدیدهایی که طی این مدت به این فعالین وارد آمده است.
ما ضمن ابراز نگرانی از وضعیت سلامتی اسماعیل بخشی , علی نجاتی, سپیده قلیان و مازیار سیدنژاد ، و تداوم بازداشت و بی خبری از وضعیت اعضای نشریه گام امیرحسین محمدی فرد, ساناز الهیاری و امیر امیرقلی ، مسئولیت هرگونه آسیب به تمامی این عزیزان را متوجه نهادهای امنیتی میدانیم.

نشریه گام
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید