معلمین در چند شهر تجمع اعتراضی برپا کردند


• تعدادی از معلمین شاغل و بازنشسته در اصفهان، کرج، اردبیل، کرمانشاه و خرم آباد تجمع های اعتراضی برپا کردند. شعارهای صنفی، دموکراتیک و سیاسی در این تجمع ها تواما به گوش می خورد ...

برگرفته از سایت اخبار روز 
پنج‌شنبه  ۴ بهمن ۱٣۹۷ -  ۲۴ ژانويه ۲۰۱۹تظاهرات معلمین در اصفهان

به دنبال فراخوان های قبلی، تعدادی از معلمین شاغل و بازنشسته در چندین شهر تجمع های اعتراضی برپا کردند. شعارهای صنفی، دموکراتیک و سیاسی در این تجمع ها تواما به گوش می خورد. آزادی معلمان و کارگران زندانی، اعتراض به شکنجه و مستندسازی که در قالب شعارهای مختلفی فریاد می شد، در کنار مطالبات همیشگی فرهنگیان از جمله آموزش رایگان، پایان دادن با کالایی سازی آموزش، بهبود وضعیت معیشتی معلمان شاغل و بازنشسته و اعتراض به فقر، تورم و گرانی عمده ی خواست های فرهنگیآن کشور را در تجمع های امروز تشکیل می داد.
این تجمع ها امروز از جمله در شهرهای اصفهان، کرج، کرمانشاه، اردبیل، خرم آباد برگزار شد.

در قطعنامه‌ی پایانی معلمان کرمانشاه تاکید شده است برغم برگزاری تجمع وسیع معلمان این استان در ۲۰دی مسئولان به هیچیک از خواست‌های معلمان پاسخ نداده‌اند. و تجمع امروز به همراه چند استان دیگر تلاش دیگری است برای واداشتن مسئولان به مطالبات معلمان و تلاش در این زمینه ادامه خواهد یافت.

تجمع های امروز معلمان در ادامه ی ده ها تجمع اعتراضی محلی و سراسری برگزار شده است. بیشتر این تجمع ها از سوی شورای فرهنگی معلمان فراخوان داده می شود. در اصفهان که امروز شاهد تجمع دوباره ی معلمان بود، در ماه گذشته نیروهای انتظامی با خشونت اجتماع اعتراضی معلمین را سرکوب کرده بودند.
تعداد زیادی از معلمان در پی تجمع های اعتراضی دستگیر شده اند. هم اکنون محمد حبیبی، محمود بهشتی و اسماعیل عبدی از فعالین فرهنگی کشور، همچنان زندانی هستند.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید