شهرداری کرمان، کودکان گل‌فروش را مجبور به خوردن گُل‌هایشان کرد!


برگرفته از سایت اخبارروز
يکشنبه  ۲٣ دی ۱٣۹۷ -  ۱٣ ژانويه ۲۰۱۹


ویدئویی که از برخورد ناشایست ماموران شهرداری کرمان با کودکان کار در فضای مجازی پخش شد، با انتقادهای زیادی مواجه شده است.

در این ویدئو، یک نیروی مامور شهرداری کرمان، دو کودک کار را مجبور می‌کند که گل‌هایشان را بخورند. برخورد با کودکان کار پیش از این نیز انتقادات بسیار به همراه داشته است؛ اما رفتار ناشایست مامور شهرداری کرمان، حساسیت موضوع را افزایش داده است.
واکنش‌ها به این ویدئو، شهرداری کرمان را مجبور به پاسخگویی کرده است؛ شهرداری کرمان ادعا کرده است که مامور خاطی اخراج شده و به پیمانکار نیز تذکر داده شده است.
شهردار کرمان نیز شب گذشته با دعوت از این دو کودک کار که ظاهراً افغانستانی هستند، از آنها دلجویی کرد و به آنها گل داد!
با این وجود، انتقاد فعالان مدنی و حامیان حقوق کودک به این قضیه همچنان ادامه دارد؛ فعالان حقوق کودک می‌گویند علاوه بر اخراج فرد خاطی، بایستی قرارداد پیمانکار نیز ملغی شود. این فعالان معتقدند مکانیسمی که به فرد اجازه این نوع برخوردها را می‌دهد باید اصلاح شود و اخراج فرد خاطی به تنهایی کافی نیست.
این ویدئو واکنش بهزیستی را نیز در پی داشته است؛ رئیس اورژانس اجتماعی کشور از پیگیری سازمان بهزیستی درمورد وضعیت دو کودک کار که از سوی فردی که به ظاهر کارمند شهرداری کرمان بوده مجبور به خوردن گل‌هایشان شده بودند، خبر داد و گفت: فیلم مذکور و نحوه برخورد این مامور با هیچ‌کدام از مبانی حقوق انسانی سازگار نیست و احساسات عمومی را جریحه‌دار کرده است.
فرد خاطی از کارکنان یکی از شرکت های پیمانکاری شهرداری منطقه دو کرمان بوده است.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید