کارگران نیشکر هفت تپه در بیست و یکمین روز اعتصاب


• علیرغم تعطیل رسمی، ریزش باران و سیل گرفتگی در برخی نقاط، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، امروز نیز متحد و یکپارچه به خیابانهای شهر سرازیر شدند ...
برگرفته از سایت اخبار روز
يکشنبه  ۴ آذر ۱٣۹۷ -  ۲۵ نوامبر ۲۰۱٨


امروز علیرغم تعطیل رسمی، ریزش باران و سیل گرفتگی در برخی نقاط، کارگران شرکت نیشکر هفت تپه، متحد و یکپارچه به خیابانهای شهر سرازیر شدند و با شعارهای "گارگر زندانی آزاد باید گردد" ، "کارگر می میرد ذلت نمی پذیرد" ، "نه رسمتی نه بیگی شرکت بشه دولتی" ، "همشهری بگوش باش، ما کارگریم نه اوباش" ، "فولاد، هفت تپه پیوندتان مبارک" و ....، خواهان خلع مالکیت از مالک کنونی شرکت، آزادی اسماعیل بخشی و پرداخت یکجای حقوقهای معوقه و تحقق دیگر مطالبات خود شدند.

امروز در حالی که جمع قابل توجهی از خانواده های کارگران، آنان را همراهی میکردند بازاریانی هم که مغازه های خود را باز کرده بودند با بستن مغازه هایشان به کارگران پیوستند.

کارگران نیشکر هفت تپ پس از راهپیمائی در خیابان اصلی شهر، مقابل فرمانداری شوش بازگشتند و پس از تجمع دوباره در این محل با تاکید بر ادامه اعتصاب و اعتراض تا دستیابی به مطالباتشان و آزادی اسماعیل بخشی، به تجمع و راهپیمائی خود پایان دادند.
نهادهای دولتی و عوامل کارفرما شبانه روز در تلاش بودند تا بدون تحقق خواستهای کارگران و بی هیچ توجهی به شرایط مشقت باری که هزاران کارگر شرکت نیشکر هفت تپه و خانواده هایشان در آن قرار دارند آنان را وادار به پایان اعتصاب کنند. طوریکه امروز اسد بیگی حین تجمع کارگران در مقابل فرمانداری ، بارها تلاش کرد از طریق تماس تلفنی با عواملش در محل تجمع، کارگران را ترغیب به پایان تجمع و اعتصاب بکند اما کارگران بطور قاطعانه و متحدانه ای اعلام کردند تا دستیابی به مطالبات خود و آزادی اسماعیل بخشی دست از اعتصاب و تجمعات اعتراضی نخواهند کشید.

کارگران بارها در تجمعات خود اعلام نمودند که تا لغو خصوصی سازی مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه به اعتصاب و اعتراض خود ادامه خواهند داد. گفتنی است که طبق اصل ۴۴ قانون اساسی اواخر سال ۱۳۹۴ از سوی سازمان خصوصی سازی مجتمع صنعتی نیشکر هفت‌تپه از چرخه دولتی خارج و به بخش خصوصی واگذار شد.

در اعتراض‌های اخیر کارگران شرکت نیشکر هفت‌تپه شماری از معترضان بازداشت شدند، روز پنج شنبه ۱ آذر ۱۳۹۷، “محمد خنیفر”، “مسلم آرمند” و “حسن فاضلی” سه تن از نمایندگان کارگران آزاد شدند.

براساس این گزارش “اسماعیل بخشی” دیگر نماینده کارگران و “سپیده قلیان”، فعال مدنی، همچنان در بازداشت ماندند.

سپیده قلیان فعال مدنی اهل اهواز روز گذشته طی تماس کوتاه تلفنی خانواده خود را از احتمال صدور قرار بازداشت یک ماهه مطلع کرده است.

کریم یاوری، مدیرکل حمایت از مشاغل و بیمه بیکاری وزارت کار ایران به خبرگزاری ایلنا گفته است “بحث ادامه‌ بازداشت کارگری که آزاد نشده، امنیتی‌ است و وزارت کار نمی‌تواند ورود کرده و کاری برایش صورت دهد.”
منظور او از کارگر آزاد نشده, اسماعیل بخشی, نماینده کارگران و سخنگوی سندیکای نیشکر هفت تپه است.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید