بازداشت همسر، فرزندان و تعدادی از همکاران هاشم خواستار

• همسر و فرزندان هاشم خواستار معلم بازنشسته و عضو کانون صنفی معلمان مشهد ساعاتی پیش در تجمعی در مقابل بیمارستان ابن‌سینای مشهد به همراه تعدادی از فرهنگیان توسط نیروهای امنیتی بازداشت شدند ...

برگرفته از سایت اخبار روز
دوشنبه  ۱۴ آبان ۱٣۹۷ -  ۵ نوامبر ۲۰۱٨


همسر و فرزندان هاشم خواستار معلم بازنشسته و عضو کانون صنفی معلمان مشهد ساعاتی پیش در تجمعی در مقابل بیمارستان ابن‌سینای مشهد به همراه تعدادی از فرهنگیان و همکاران آقای خواستار توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات مشهد منتقل شدند. آقای خواستار، در تاریخ ۱ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی در شهر مشهد بازداشت و پس از آن به دلایل نامشخصی به بخش روانی بیمارستان ابن‌سینای این شهر منتقل شده بود.

به گزارش خبرگزاری هرانا، بعدازظهر امروز دوشنبه ۱۴ آبان‌ماه ۹۷ همسر و فرزندان هاشم خواستار به همراه تعدادی از فرهنگیان و همکاران آقای خواستار در مقابل بیمارستان ابن سینای مشهد توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات این شهر منتقل شدند.
اسامی تعدادی از بازداشت شدگان “صدیقه مالکی‌فرد” (همسر هاشم خواستار)، “جاهد خواستار” (فرزند هاشم خواستار) “احمد خواستار” (فرزند هاشم خواستار) “آقای لطفی نیا”(نام نامشخص) و “آقای یزدی” (نام نامشخص) توسط هرانا احراز شده است.

گفته می‌شود تعداد بازداشت‌شدگان بیش از ۱۰ تن بوده و هویت دیگر بازداشت‌شدگان کماکان توسط هرانا در حال بررسی است.
یک منبع مطلع در این خصوص به گزارشگر هرانا گفت: “نیروهای امنیتی پیش از حضور این افراد در محل بیمارستان حضور داشته و راه‌های منتهی به بیمارستان را مسدود کرده و در ابتدای حضور این افراد خانواده آقای خواستار را بازداشت کردند. تا ساعت پنج و سی دقیقه عصر تعداد دیگری از فرهنگیان و همکاران آقای خواستار را بازداشت کرده و ابتدا به کلانتری شفا منتقل کرده و از آنجا تحویل نیروهای وزارت اطلاعات دادند”.

لازم به ذکر است هاشم خواستار، معلم بازنشسته و عضو کانون صنفی معلمان مشهد عصر روز سه‌شنبه ۱ آبان‌ماه توسط نیروهای امنیتی در شهر مشهد بازداشت و پس از آن به دلایل نامشخصی به بخش روانی بیمارستان ابن‌سینای این شهر منتقل شده است و پس از گذشت ۱۴ روز کماکان در این بیمارستان در بازداشت به‌سر می‌برد. ماموان آقای خواستار را در زمان بازداشت با آمبولانس به بیمارستان منتقل کرده‌ بودند.

هاشم خواستار سابقه هیچ بیماری و مشکل روانی ندارد و در زمان بازداشت، خودروی ایشان با تمام وسایل بدون قفل شدن در مقابل درب باغ رها شده بود که نشان دهنده شرایط خاص ایشان در زمان بازداشت بوده است.

هاشم خواستار پیش‌تر نیز در تاریخ در ۳۱ تیرماه ۱۳۹۷ در جریان تجمع سکوت معلمان به همراه تعداد دیگری از معلمان بازداشت و به بازداشتگاه پلیس امنیت واقع در خیابان عباس آباد (وزرا) منتقل شده بود.

آقای خواستار پیش از این از بابت پرونده‌ای که پس از پایان محکومیت دوساله‌اش از بابت پرونده‌ای گه از بایت انتشار نامه‌هایی که در زندان نوشته علیه وی مفتوحه شده بود، به پرداخت جزای نقدی بدل از حبس محکوم شد که در پی مخالفت با پرداخت آن مجددا بازداشت و روانه زندان وکیل آباد شده بود.

هاشم خواستار معلم بازنشسته ۶۵ ساله و عضو کانون صنفی معلمان ایران پس از رویدادهای انتخابات ۸۸ بازداشت و به مدت دو سال روانه زندان شده بود. وی نهایتا بدون بهره مندی از مرخصی در تاریخ هفدهم شهریور ماه ۱۳۹۰ آزاد شد. 

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید