ادامه ی اعتراضات کارگری و دانشجویی بعد از تحصن سراسری معلمان


• دو روز بعد از تحصن سراسری معلمان، اعتراضات دانشجویی و کارگری در شهرهای مختلف کشور ادامه یافته و دانشجویان و کارگران با تجمع های اعتراضی خواهان مطالبات خود شده اند ...
برگرفته از سایت اخبار روز
پنج‌شنبه  ۲۶ مهر ۱٣۹۷ -  ۱٨ اکتبر ۲۰۱٨


دانشجویان در چندین دانشگاه مختلف در حمایت از تحصن معلمان و مطالبات صنفی خود در دو روز گذشته دست به اعتراض و تجمع های حمایتی زدند.

روز سه شنبه جمعی از دانشجویان دانشگاه هنر تهران جهت اعلام همبستگی با تحصن معلمان و اعتراض به احکام صادر شده به دانشجویان تجمع کردند. این تجمع با شعار "دانشجو معلم اتحاد اتحاد" آغاز شد و در ادامه شعارهای "نان کار ازادی/ اموزش رهایی"، "معلم زندانی ازاد باید گردد"، "دانشجوی زندانی ازاد باید گردد،"دانشجوی سیاسی ازاد باید گردد"، "محمد شریفی ازاد باید گردد"، "معلم حبیبی ازاد باید گردد"، "زنده باد آزادی"، "تا معلم در حبس است/کلاس های درس بسته س"، "برخورد امنیتی/محکومه محکومه" توسط دانشجویان سر داده شد.

روز سه شنبه، جمعی از دانشجویان علوم پزشکی واحدهای مختلف دانشگاه آزاد اسلامی در اعتراض به اشتباهات ایجاد شده در پذیرش دانشجویان ورودی امسال این دانشگاه مقابل ساختمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی تجمع کردند.

دانشجویان دانشگاه شیراز روز سه شنبه نسبت به برخی قوانین آموزشی تجمع اعتراضی برپا کرده و در صحن دانشگاه راهپیمایی کردند.

اعتراضات کارگری
ند اعتراض و تجمع کارگری علیه نپرداختن دستمزدها

تجمع اعتراضی بیش از ٤٠٠ کارگر شهرداری شوشتر
روز ٢٥ مهر بیش از ۴۰۰ نفر از کارگران شهرداری شوشتر در اعتراض به نپرداختن دستمزدهایشان سومین روز اعتصاب خود را مقابل ساختمان شهرداری ادامه دادند. اعتراضات این کارگران در روز ٢٤ مهر ماه با پیوستن کارگران واحد موتوری و اداری شهرداری و همچنین کارگران فضای سبز ابعاد گسترده تری پیدا کرد. پیش از این بیش از ۲۰۰ نفر از کارگران واحد موتوری و اداری مقابل ساختمان شهرداری دست به اعتراض زده بودند. کارگران شهرداری در شوشتر حداقل ٦ ماه مزد و حق بیمه خود را طلب دارند. پرداخت فوری طلبها، عقد قرارداد مستمر و دائم، تامین امنیت شغلی کارگران، داشتن حق اعتراض و بیان شکایات و مشخص شدن زمان دقیق پرداخت حقوق در هر ماه خواستهای اعلام شده این کارگران است.

سومین روز اعتصاب کارگران و کارمندان شهرداری مسجد سلیمان
روز ٢٤ مهر کارگران و کارمندان شهرداری مسجدسلیمان، در اعتراض به عدم دریافت چند ماه حقوق، حق بیمه و حق سنوات خود، در محوطه شهرداری تجمع کردند و دست به اعتراض زدند.

تجمع اعتراضی بازنشستگان شرکت مخابرات
صبح روز دوشنبه ۲۳مهربازنشستگان شرکت مخابرات ایران در اعتراض به پرداخت نشدن مطالبات‌ خود در مقابل ساختمان مرکزی این شرکت تجمع کردند و خواستار پرداخت طلبهایشان شدند.

راهپیمایی ١٨٠ کارگر کنتورسازی قزوین به سمت استانداری
روز ٢٣ مهر ماه کارگران کنتور سازی قزوین در ادامه تجمعات اعتراضی خود در کارخانه خود به خاطر تعویق پرداخت دستمزدهایشان به طرف ساختمان استانداری این شهر راهپیمایی کرده و با اجتماع در آنجا خواستار پرداخت فوری طلبهایشان شدند. اجتماع صنفی صبح امروز کارگران شرکت «کنتورسازی ایران» در اعتراض به مطالبات معوقه سپس با راهپیمایی کارگران به سمت استانداری و تجمع مقابل ساختمان استانداری قزوین ادامه یافت. بیش از ۱۸۰ کارگر کارخانه کنتورسازی دست‌کم ۱۷ ماه حقوق دستمزد و دیگر مزایای شغلی شان را طلب دارند.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید