حکم زندان و شلاق علیه محمد حبیبی را محکوم می کنیم


اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران


برگرفته از سایت اخبارروز

سه شنبه ۱۶ مرداد ۱۳۹۷ - ۰۷ اوت ۲۰۱۸
دستگاه های اطلاعاتی و قوه قضاییه رژیم اسلامی در همکاری و تبانی با یکدیگر محمد حبیبی عضو هیات مدیره کانون صنفی معلمان استان تهران را به زندان طولانی و حکم شنیع و قرون وسطایی شلاق محکوم کردند.

این فعال سر شناس اعتراضات معلمان، به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی و اخلال در نظم عمومی به ده و نیم سال زندان و 74 ضربه شلاق و همچنین دو سال ممنوعیت از فعالیتهای اجتماعی و سیاسی و خروج از کشور به عنوان مجازات تکمیلی محکوم شده است.

محمد حبیبی پیش از این در اسفند 1396 در محل کارش و در برابر شاگردانش توسط نیروهای امنیتی با ضرب و شتم، تهدید با اسلحه و اسپری فلل با توهین و تحقیر دستگیر شد. سپس مقامات جمهوری اسلامی به دنبال اعتراضات معلمان در ایران و نیز اعتراضات بین المللی مجبور شدند او را به قید وثیقه سنگین آزاد کنند. اما مجددا در اردیبهشت ماه سال 97 نیروهای امنیتی او را در جریان تجمع اعتراضی شاغلین و بازنشستگان فرهنگی که به مناسبت هفته معلم در برابر سازمان برنامه و بودجه برپا شد، دستگیر و به زندان منتقل کردند. از آن زمان تا کنون محمد حبیبی به رغم رنج بردن از آسیب های جسمی که در هنگام دستگیری بر او وارد شده است در زندان بسر می برد.

حکم طولانی زندان و شلاق و مجازات "تکمیلی" علیه محمد حبیبی جزوی از مجموعه احکامی است که رژیم اسلامی، سالهای سال بطور فله ای علیه فعالین کارگری و معلمان و دیگر فعالین احتماعی و سیاسی آنهم با اتهامات کلیشه ای، صادر و اجرا کرده است؛ با این هدف که این فعالین را از عرصه اجتماعی بطور فیزیکی حذف کند و همزمان با ایحاد فضای ترس در جامعه، بتواند مانع بیان خواست ها، اعتراضات و مبارزات توسط کارگران، معلمان و دیگر اقشار اجتماعی شود.

اما اگر هیج استدلالی نتواند ناکارآمدی توسل جویی صرف به سلاح سرکوب را به سران و دست اندرکاران این رژیم حالی کند، اکنون دیگر بیش از هزار مورد اعتراض توسط کارگران و معلمان که بطور متوالی در سالهای گذشته به وقوع پیوسته است، یا خیزش کارگران و تهیدستان و محرومان در بیش از صد شهر در دی ماه سال گذشته و یا اعتراضات روزهای اخیر که در شهرهای مختلف در جریان است، باید حتی به کودن ترین سران و دست اندرکاران رژیم نیز فهمانده باشند که صدور احکام فله ای زندان علیه فعالین کارگری، معلمان و دیگر کنش گران اجتماعی و سیاسی و بطور کلی سیاست بگیر و ببند، بیش از آنکه نشان دهنده اقتدار و قدرت رژیم باشد، استیصال آنرا در نزد عموم به نمایش می گذارد. رژیم باید بداند که با زندانی کردن این فعالین نمی تواند مانع از بیان مطالبات و مبارزه برای تحقق این مطالبات توسط کارگران، معلمان و بطور کلی مردمی شود که از وضع موجود به ستوه آمده اند و کارد به استخوانشان رسیده است.

اتحاد بین المللی ضمن محکوم کردن شدید حکم زندان و شلاق علیه محمد حبیبی کماکان به سهم خویش تلاش خواهد کرد که توجه تشکل های کارگری بین المللی و بویژه تشکل های معلمان را به صدور چنین احکامی در دادگاه های ایران جلب کند و از آنها بخواهد ضمن تداوم اعتراض به این احکام سرکوب گرانه و قرون وسطایی حمایت خود از مبارزات کارگران و معلمان در ایران را گسترده تر نمایند.

اتحاد بین المللی در حمایت از کارگران در ایران
۶ اگوست ۲۰۱۸
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید