احکام سنگین ۱۷۱ سال زندان، تبعید و شلاق برای دراویش

  

   برگرفته از سایت اخبار روز 
آدينه  ۵ مرداد ۱٣۹۷ -  ۲۷ ژوئيه ۲۰۱٨

به گفته همسر یکی از دراویش زندانی ، پنج تن از دراویش گنابادی به حبس‌هایی بین ۱۲ تا ۱۳ سال محکوم شده‌اند؛ همزمان وبسایت «مجذوبان نور» نیز خبر داده است که ۱۰ نفر از دراویش مجموعا به ۶۵ سال زندان محکوم شده‌اند.

نیلوفر دولتشاه، همسر محسن عزیزی درویش زندانی، در گفت‌وگو با «کمپین حقوق بشر در ایران»، با اشاره به اینکه ۴۱ درویش زندانی در اعتراض به « عدم دادرسی عادلانه» در دادگاه خود شرکت نکرده‌اند گفت پنج نفر از این دراویش به صورت غیابی به حکم‌های ۱۲ تا ۱۳ سال زندان محکوم شده‌اند. خانم دولتشاه به نام این دراویش اشاره ای نکرده است.

درهمین حال فائزه عبدی‌پور، فعال حقوق دراویش، در توئیتر خود خبر داد که رسول هویدا، یکی دیگر از دراویش زندانی، به هفت سال زندان، دو سال تعبید به زهک در استان سیستان و بلوچستان و ۷۴ ضربه شلاق محکوم شده است.

وی همچنین نوشت که صدیقه صفابخت و الهام احمدی، دو درویش زندانی، به پنج سال زندان و دو سال محرومیت از فعالیت‌های اجتماعی محکوم شده‌اند.

وبسایت «مجذوبان نور» که خبرهای دراویش گنابادی را پوشش می‌دهد، پیش از این خبر داده بود که ۴۶ درویش گنابادی به ۱۷۱ سال زندان محکوم شده‌اند. 
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید