احضار دو عضو هیئت دبیران کانون نویسندگان ایران


• کانون نویسندگان ایران اعلام کرده است، دو تن از دبیران این کانون به دادسرای اوین احضار شده اند. کیوان باژن و رضا خندان (مهابادی) باید تا سه روز دیگر در دادسرای اوین حاضر شوند ...
برگرفته از سایت اخبار روز
شنبه  ۶ مرداد ۱٣۹۷ -  ۲٨ ژوئيه ۲۰۱٨


کانون نویسندگان ایران اعلام کرده است، دو تن از دبیران این کانون به دادسرای اوین احضار شده اند. کیوان باژن و رضا خندان (مهابادی) طبق احضاریه‌های جداگانه‌ای که دریافت کرده‌اند باید تا سه روز دیگر در دادسرای اوین حاضر شوند.

بنابه اطلاعیه کانون نویسندگان ایران، در روزهای آغازین اردیبهشت ۱۳۹۴ماموران اطلاعات خانه‌ی بکتاش آبتین را که آن زمان عضو هیئت دبیران کانون بود ، تفتیش و او را برای بازجویی احضار کردند. یک هفته بعد همین برنامه در مورد رضا خندان تکرار شد. احضاریه‌ها را دادسرای فرهنگ و رسانه صادر کرده و شاکی پرونده وزارت اطلاعات بود. خرداد همان سال کیوان باژن نیز تلفنی احضار شد و مورد بازجویی قرار گرفت. آنها بارها در زمان‌های مختلف احضار و در باره‌ی فعالیتشان در کانون نویسندگان ایران بازجویی شدند. در سه سال گذشته این پرونده‌ها باز بوده است.
روز چهارم مرداد طی برگه‌های جداگانه به رضا خندان (مهابادی) و کیوان باژن ابلاغ شد که به دادسرای واقع در زندان اوین مراجعه کنند.

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید