بیش از ۳۳ هزار نفر در نروژ خواستار لغو حکم اعدام رامین حسین‌پناهی شدند


برگرفته از سایت پیک ایران
بيست و دوم خرداد ۱۳۹۷ برابر با دوازدهم ژوئن ۲۰۱۸
عفو بین‌الملل نروژ، سه‌شنبه ۲۲ خرداد ۱۳۹۷، امضای ۳۳۳۵۶ نفر از شهروندان نروژی مبنی بر درخواست لغو فوری حکم اعدام رامین حسین‌پناهی، به مقامات ایران ارسال کرد و کپی آن را نیز به سفیر ایران در نروژ فرستاد.

رامین حسین پناهی، زندانی سیاسی محبوس در زندان مرکزی سنندج، با خطر اعدام مواجه است و درخواست اعاده دادرسی وی که سه‌شنبه ۱ خرداد ۱۳۹۷، توسط وکیل وی به دیوان عالی کشور ارائه شده بود، رد شده است.

حسین احمدی نیاز، وکیل رامین حسین‌پناهی، ۲۰ خرداد ۱۳۹۷، ضمن تایید این خبر گفت: «پرونده به شعبه ۳۸ دیوان عالی کشور ارجاع شده بود که متاسفانه شعبه مذکور بدون اخذ اصل پرونده استنادی، اعاده دادرسی را رد کرد.»

هر چند وکیل این زندانی سیاسی گفته است «مجددا درخواست اعاده دادرسی خواهد داد»، اما خطر اعدام قریب الوقوع این زندانی سیاسی به شدت افزایش یافته است چرا که پیش‌تر در تاریخ شنبه ۲۹ اردیبهشت ۱۳۹۷، مسئولین امنیتی زندان مرکزی سنندج، حکم اعدام رامین حسین‌پناهی، را به وی ابلاغ کردند و به او گفتند «بدون شک پس از ماه رمضان اعدام خواهد شد».

کارزار عفو بین‌الملل نروژ برای رامین حسین پناهی همچنان ادامه دارد و تعداد افرادی که آن را تا این لحظه امضا کرده اند، به ۳۴۰۰۰ تن رسیده است.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید