حمایت فعالان سرشناس مدنی از اسماعیل عبدی و محمد حبیبی


• چندین هزار نفر از معلمان و فعالان صنفی کشور در کنار برخی فعالین سرشناس کشور ضمن حمایت از اسماعیل عبدی و خواسته‌های قانونی او نسبت به ادامه بازداشت محمد حبیبی در زندانِ تهران بزرگ اعتراض کردند ...
برگرفته از سایت اخبار روز
شنبه  ۵ خرداد ۱٣۹۷ -  ۲۶ می ۲۰۱٨


چندین هزار نفر از معلمان و فعالان صنفی کشور (معلمان و کارگران) در کنار چهره‌های شاخص هنری، حقوقی و فعالان مدنی ضمن حمایت از اسماعیل عبدی و خواسته‌های قانونی او از جمله اعطای مرخصی جهت ادامه‌ی درمان تخصصی و نسبت به روند خشونت‌آمیز دستگیری و ادامه بازداشت محمد حبیبی در زندانِ تهران بزرگ اعتراض کردند.

به گزارش «دفاع از حقوق معلم و کارگر»، در میان امضا کنندگان که از طیف‌های مختلف فکری هستند، از جمله اسامی زیر به چشم می خورد.
محمدعلی عمویی
جعفر پناهی
نسرین ستوده
ابوالفضل قدیانی
عبدالفتاح سلطانی
محمود بهشتی لنگرودی
رسول بداقی
علی‌اکبر باغانی
رضا شهابی
فریبرز رئیس‌دانا
حمید آصفی
محمد نوری‌زاد
مصطفی تاج‌زاده
هاشم خواستار
جعفر عظیم زاده.

اسماعیل عبدی از ششم تیرماه ۱۳۹۴ از طرف سازمان اطلاعات سپاه بازداشت و با حکم قاضی صلواتی به شش سال زندان متهم شده است. عبدی در این مدت در اعتراض به روند غیرقانونیِ اعمال نفوذِ عوامل غیرمسئول در پرونده‌اش و عدم رعایت قانون در اعطای مرخصی (عادی و پزشکی) اعتصاب‌ غذا کرده است. هم اکنون در بند چهار زندان اوین در کنار محمود بهشتی لنگرودی زندانی است.

همچنین محمد حبببی که چندی پیش با قرار دویست وپنجاه میلیون تومانی آزاد شده بود، در تجمع اعتراضی که با فراخوان شورای هماهنگی تشکل‌های صنفی فرهنگیان ایران برگزار شد، با روشی غیرمعمول و همراه با ضرب و شتم بازداشت، و پس از مدتی بی‌خبری از محل نگهداریش، به زندان بزرگ تهران منتقل شد، هم‌اکنون در قرنطینه‌ی ۲ این زندان نگهداری می‌شود.

زندانِ بزرگ تهران که به گفته‌ی رسول بداقی «جهنمی در کویر» است، از لحاظ امکانات بهداشتی و... شرایط وخیمی دارد و زندانیان خطرناکی در آنجا نگهداری می‌شوند. در میان زندانیان، افرادی که به بیماری‌های هولناک از جمله ایدز و هپاتیت مبتلا هستند نیز به چشم می‌خورد.

این درحالی است که به گفته‌ی خدیجه پاک‌ضمیر (همسرِ حبیبی) محمد حبیبی، به خاطر ضرب وشتم هنگام بازداشت، در شرایط جسمی وخیمی به سر می‌برد و نیاز به درمان فوری در خارج از زندان دارد.

معلمان و فعالان مدنی ضمن تأیید خواسته‌های قانونی و به‌حق معلمان زندانی، خواستار برخورداری این معلمان، از حقوق قانونی از قبیل حق مرخصی و حق برخورداری از آزادی مشروط هستند و مسئولیت هرنوع آسیب جسمی به آنها را برعهده‌ی مسئولان زندان و قانون‌شکنان می‌دانند. 
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید