سرکوب و کشتار هموطنانمان در کازرون را به شدت محکوم می کنیم!


علیرغم کشتار، سرکوب، زندان و شکنجه های وحشیانه جمهوری اسلامی در خیزش خود جوش مردم ایران در دیماه گذشته، اعتراض ها و مبارزات مردم ایران برای بدست آوردن آزادی و حقوق بشر پایمال شده خود و برای از میان برداشتن تبعیض های جنسیتی، طبقاتی،قومی و مذهبی در ایران، یک لحظه هم فروکش نکرده است.
دختران خیابان انقلاب، کارگران، کشاورزان، دراویش گنابادی، معلمان، دانشجویان، هواداران محیط زیست، زندانیان سیاسی ـ عقیدتی، فعالان سیاسی و حقوق بشری، همه و همه در گوشه و کنار ایران صدای اعتراض و حق طلبی خود را بلند کرده‌اندآخرین این حرکت ها، تظاهرات و مقاومت مردم شهرستان کازرون استشهروندان کازرون علیه یک تصمیم گیری مسئولان «غیر مسئول » حکومتی، مبنی بر تقسیم‌بندی جدید در منطقه، دست به تظاهرات آرامی زدند که از حقوق اولیه و به رسمیت شناخته شده جهانی است.
این بار نیز حکومت تبعیض گرا و ضد حقوق بشری حاکم بر ایران، به روال همیشگی چهل ساله گذشته خویش به مطالبات قانونی و انسانی مردم بی‌دفاع کازرون با گلوله، سرکوب،زندان پاسخ داد و شهر را به خون و آتش کشید.
رفتار و کردار خشونت آمیز جمهوری اسلامی ایران در کازرون بار دیگر نشان داد که این حکومت به هیچ وجه توان و ظرفیت یک حکومت مردمی و دموکراتیک را ندارد و برای افکار، مال و جان شهروندان ایران کوچکترین ارزشی قائل نیست و مردم را به هیچ می انگارد و به نقض حقوق بشر همچنان ادامه می دهد.
خواسته مردم کازرون هر چه باشد، باید در مجامع شهری و محلی مورد گفتگوی آزادانه و بدون ترس و سانسور مردم، در بین خود، با مسئولان دولتی و رسانه‌های همگانی قرار گیرد.
نهادهای مدافع حقوق بشر و امضا کنندگان این بیانیه با پشتیبانی از مردم کازرون در راستای حق بیان آزادانه درخواست های خود، یورش نیروهای سرکوبگر جمهوری اسلامی به ‌شهروندان این شهر مقاوم را به شدت محکوم می کنند.
بی گمان در آینده ای نه چندان دور به این جنایت جمهوری اسلامی نیز در کنار هزاران جنایات دیگرش، در دادگاه های علنی و عادلانه رسیدگی خواهد شد و جنایت کاران و سرکوبگران، محاکمه و به مجازات خواهند رسید.

شبکه همبستگی برای حقوق بشر در ایران
اردیبهشت ۱۳۹۷ (مه ۲۰۱۸)


امضاء:

۱ انجمن جمهوریخواهان ایران پاریس
۲ انجمن همبستگی ایرانیان تگزاس
۳ انجمن تئاتر ایران و آلمان
۴ انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران هامبورگ
۵ بنیاد اسماعیل خویی
۶ مادران پارک لاله ایران
۷ حامیان مادران پارک لاله دورتموند
۸ حامیان مادران پارک لاله هامبورگ
۹ حامیان مادران پارک لاله فرزنو
۱۰شبکه همبستگی ملی فرزنو کالیفرنیا
۱۱فدراسیون اروپرس
۱۲کانون مدافعان حقوق بشر کردستان
۱۳کمیته مستقل ضد سرکوب شهروندان ایرانی پاریس
۱۴کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران شیکاگو
۱۵كمپين دفاع از زندانيان سياسي و مدني
۱۶نهاد «همه حقوق بشر، برای همه، در ایران»
۱۷همبستگی برای حقوق بشر در ایران کلگری
۱۸همبستگى جمهورى خواهان ايران (هجا) - مونترال
۱۹همبستگى جمهورى خواهان ايران (هجا) - نیویورک
۲۰همبستگى جمهورى خواهان ايران (هجا) - لوس آنجلس
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید