انتقال شاعر عرب عبدالعال دورقی به بیمارستان پس از شکنجه در اطلاعات اهواز


برگرفته از سایت اخبار روز
دوشنبه  ۲۰ فروردين ۱٣۹۷ -  ۹ آوريل ۲۰۱٨

منابع نزدیک به خانواده شاعر عرب اهوازی عبدالعال دورقی، از بازداشت شدگان اعتراضات اخیر اهواز، اطلاع داده اند که وی به دلیل وخامت وضعیت جسمانی اش پس از شکنجه شدید در اداره اطلاعات اهواز، روز شنبه به بیمارستان سپیدار اهواز انتقال داده شده است.

به گزارش سازمان حقوق بشر اهواز، نزدیکان این زندانی تاکید کرده اند علیرغم وضعیت بسیار بد آقای دورقی، ماموران امنیتی پس از درمان سریع و موقت، وی را مجددا به بازداشتگاه زندان مرکزی اهواز در منطقه شیبان، منتقل کردند.
گفتنی است عبدالعال دورقی ۵۹ ساله، ساکن کوی کانتکس شهر اهواز در ۱۶ فروردین توسط اداره اطلاعات اهواز بازداشت شد و از بیماریهای مختلف تنفسی و قلبی رنج می برد.
او بدلیل فعالیتهای فرهنگی و گفتن شعرهای حماسی بارها احضار، بازداشت و زندان شده بود.
گفتنی است با گذشت دو هفته از تظاهرات مسالمت آمیز مردم عرب اهواز تعداد بازداشت شدگان به اتهام مشارکت در اعتراضات، طبق اطلاعات اولیه، به نزدیک ۴۰۰ نفر رسیده است.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید