بازداشت شدگان شامل بنفشه جمالی، زهره اسدپور، مهرداد فلاحی، پرستو الهیاری، آزاده بهکیش، آذر گیلانی، پیمان چهرازی، علی سالم، بهار اصلانی، سودابه رخش، آینا قطبی یعقوبی، مولود حاجی زاده و صفرا کریم الدین هستند.
با این حال شرکت‌کنندگان در این تجمع کاغذهایی با شعارهای «برای رفع تبعیض از پا نمی‌نشینیم»، «نه به تبعیض جنسیتی»، «دستمزد برابر و عادلانه برای زنان»، «آزادی، برابری، عدالت جنسیتی» در دست داشته‌اند.
در روزهای گذشته، شماری از سایت‌های حقوق بشری در ایران، برای تجمع زنان این کشور مقابل وزارت کار در روز «هشتم مارس» که مصادف با روز جهانی زنان است، فراخوان داده بودند.
در این فراخوان‌ها از زنان و مردان ایران خواسته شده بود علیه نابرابری و برای دستیابی به شرایطی انسانی‌تر در روز جهانی زنان در مقابل وزارت کار در تهران تجمع کنند. همچنین از تمامی کارگران، معلمان، پرستاران، مربیان پیش‌دبستانی، بازنشستگان، دانشجویان، زنان خانه‌دار و از همه‌ فعالان جنبش‌های اجتماعی دعوت شده بود تا در این تجمع شرکت کنند.
با وجود سرکوب تجمع زنان به مناسبت ۸ مارس، متن بیانیه پایانی این تجمع منتشر شده است. این بیانیه از جمله خواهان رفع تبعیض جنسیتی در حوزه کار و اشتغال، پرداخت دستمزد برابر با مردان به همه زنان،  افزایش حداقل دستمزد زنان کارگر بر اساس سبد معیشت خانواده، حذف سهمیه‌های جنسیتی پذیرش دانشجو، پایان دادن به تفکیک جنسیتی در فضاهای آموزشی، پایان دادن به سیاست اجباری افزایش جمعیت، تصویب حقوق برابر در قوانین، تغییر سن مسئولیت کیفری و سن ازدواج دختران و پسران به ۱۸ سال، تصویب قوانین حمایتی در زمینه منع خشونت خانوادگی، آزار خیابانی و آزار جنسی، به رسمیت شناختن حق انتخاب پوشش و جلوگیری از هر نوع برخورد خشونت‌آمیز با معترضان به حجاب اجباری و مجرم شناختن آن‌ها شده است.
آخرین تجمع خیابانی در این روز در سال ۱۳۸۵ شسمی برگزار شد که آن تجمع هم با سرکوب و بازداشت فعالان حقوق زنان همراه بود.
فیلم کوتاهی از این تجمع منتشر شده است: