درگیری در تجمع دانشجویان دانشگاه پلی تکنیک


• تعدادی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر (پلی تکنیک) روز یکشنبه در اعتراض به احکام سنگین و بازداشت دانشجویان تجمع کردند. این تجمع با دخالت نیروهای بسیجی به درگیری و زد و خورد انجامید ...
برگرفته از سایت اخبار روز
يکشنبه  ۲۰ اسفند ۱٣۹۶ -  ۱۱ مارس ۲۰۱٨


گزارشها از ایران حاکی است که تعدادی از دانشجویان دانشگاه امیرکبیر (پلی تکنیک) روز یکشنبه در اعتراض به احکام سنگین و بازداشت دانشجویان تجمع کردند.

این معترضان خواستار آزادی دانشجویان در بند پریسا رفیعی، مرضیه امیری، زهرا احمدی و رفع احکام ناعادلانه فعالان صنفی از جمله لیلا حسین زاده، سینا ربیعی، محسن حق‌شناس شدند.

درشبکه های اجتماعی شاهدان گزارش کرده اند که که نیروهای بسیجی با پرچم‌های مرگ بر اسرائیل به محل تجمع وارد شدند و دانشجویان را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

دانشجویان پلی تکنیک در بیانیه دعوت به تجمع یکشنبه از «امنیتی شدن دانشگاه» انتقاد کرده و نوشته اند: «اگر شاهد آن هستیم که هر نوع نقدی از سوی قلمرو دانشگاه با شدیدترین دخالت‌ها و تعرض‌های نهادهای امنیتی سرکوب می‌شود و دانشجویان تنها به دلیل فعالیت‌های صنفی و برابری خواهانه در نقد سیاست‌های اقتصادی دولت در قلمرو متکثر دانشگاه و سپهر کار و بازنمایی وضعیت فلاکت‌بار سلب‌مالکیت‌شدگان و انبوهه فقرا، زیر تیغ شدیدترین برخوردهای نهادهای امنیتی و احکام سنگین و ناعادلانه قوه قضاییه قرار می‌گیرند».

در اعتراضات سراسری ایران که از روز پنج‌شنبه هفتم دی‌ماه آغاز و به بیش از ۷۲ شهر ایران کشیده شد، ده ها دانشجو در سراسر کشور بازداشت شدند. با گذشت بیش از دو ماه عده ای از این دانشجویان هم چنان دربند هستند و علیه آنان احکام سنگین صادر شده است. اصلاح طلبان و دولت هم وعده می دهند که برای آزادی آنان اقدام خواهند کرد.
* ودئوی دیگری از این تجمع و درگیری در کانال تلگرامی اخبار روز در دسترس است

t.me

t.me 
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید