هیات بازدید از اوین تعطیل شد!

• سخنگوی کمیسیون‌ قضایی مجلس خبر داد رئیس هیات بازدید کننده از زندان اوین، به دلیل مصاحبه ی بعضی از اعضا هیات را تعطیل کرده و معلوم نیست که گزارش هیات در صحن علنی مجلس خوانده شود ...
برگرفته از سایت اخبار روز
چهارشنبه  ۱٨ بهمن ۱٣۹۶ -  ۷ فوريه ۲۰۱٨


سخنگوی کمیسیون‌ قضایی مجلس خبر داد ملکشاهی رئیس هیات بازدید کننده از زندان اوین، به دلیل مصاحبه ی بعضی از اعضا هیات را تعطیل کرده و معلوم نیست که گزارش این هیات در صحن علنی مجلس خوانده شود. او همچنین مدعی شد که سینا قنبری با استفاده از روش «آفتاب مهتاب» در دستشویی زندان خودکشی کرده است.

اظهارات علیرضا رحیمی از اعضای هیات که در آن ها گفته بود اعضای هیات دست کم در محاصره ی بیست نفر از عوامل زندان و امنیتی از این زندان بازدید کردند و فیلم ارایه شده از خودکشی سینا قنبری فیلم نامربوطی است، از جمله دلایل تعطیلی کار این هیات بوده است. سخنگوی کمیسیون قضایی مجلس گفته است: نسبت به فرمایشات آقای رحیمی که می گویند این فیلم نادرست است باید بگویم فیلم، فیلم درستی بود.
وی مدعی شده آقای رحیمی کار قضایی نکرده و موارد پزشکی قانونی را ندیده‌اند چون قاضی و میدانی نبوده است. ایشان حقوقدان کتابی است و حقوقدان‌ کار در حوزه عمل و قضاوت نبوده به نظر من اشتباه می‌کنند.
وی تشریح کرد: فیلمی که ما مشاهده کردیم این بود که مرحوم قنبری با یک پلاستیک تا شده مشکی وارد دستشویی می‌شود و مدتی بعد یکی از نظافتچی‌ها به آن دستشویی می‌رود و می بیند که ایشان مرده است.
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس تاکید کرد: ما دیدیم که آقای قنبری وارد دستشویی شد آن نظافتچی را هم دیدیم وارد شد و رفت خبر داد. ما دیدیم آمدند و با خود پتویی آورند و آقای قنبری هم روی آن قرار دادند و بردند.
عضو فراکسیون روحانیت مجلس خاطر نشان کرد: سوالی برای دوستان و همکاران پیش آمده و آن این است که دستشویی جایی نداشته و میله‌ای به سقف آویزان نبوده که آقای قنبری از آن آویزان شود و خود را بکشد و فقط یک میله وسط دستشویی بوده، آقای قنبری چگونه خودکشی کرده است؟
وی ادامه داد: در هر ۱۰ هزار پرونده خودکشی یک پرونده مانند خودکشی سینا قنبری داریم. در این حالت فرد طناب و یا وسیله‌ای را که با آن می‌خواهد به گردن خود می‌بندد و سپس کمر را خم می‌کند و به حالت آفتاب مهتاب که به بدن خود می‌دهد، ضربه به فک فرد می‌خورد و نخاع سریع قطع می‌شود.
نماینده مردم رباط کریم افزود: وقتی فرد با وزن ۶۰ و یا ۷۰ کیلوگرمی و با این این حالت دست به خودکشی می‌زند، قطع نخاع آن حتمی است و این امر برای دوستان غیر قابل هضم بود! باید برای این نوع خودکشی‌ها، قضات کار کشته موضوع را مورد بررسی قرار دهند.
نوروزی در پاسخ به این سوال که مگر اتاق مانیتورینگ دوربین ها مأمور و یا نگهبانی ندارد که متوجه شود سینا قنبری با یک پلاستیک وارد دستشویی شده و خارج هم نشده است گفت: ساعت ۳ نیمه شب بوده و حال ممکن است طرف خواب بوده و یا متوجه نشده باشد!
سخنگوی کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس شورای اسلامی ادامه داد: حدود ۲۰ الی ۲۵ دقیقه طول می‌کشد تا پیکر سینا قنبری را پیدا کنند. ما هم دقت نکردیم و در این مورد هم سوالی نپرسیدیم!
وی در پاسخ به سوالی دیگری مبنی بر اینکه آیا از نتیجه کالبد شکافی خبر دارید یا خیر عنوان کرد: اطلاعی‌ ندارم. اما در این مورد سوال می‌کنم!
او تاکید کرد: ما از باب اطمینان خاطر به مردم به اوین رفتیم نه برای اعتراض به بازداشت‌هایی که انجام شده است.
وی تاکید کرد: ما معتقدیم کسانی که نظم نظام و ملت را برهم می‌زنند باید بازداشت شوند. کسانی که مسجد آتش می‌زنند و بر علیه مقدسات نظام شعار می‌دهند و آمریکا هم از آنها پشتبانی می‌کند، باید زندانی شوند.

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید