جوانان به جان آمده از ستم و سرکوب را بی درنگ آزاد کنید!در پی خیزش آزادی خواهانه و عدالت طلبانه کارگران و زحمتکشان و بازنشستگان، به ویژه جوانان بیکار و خسته از فقر و گرسنگی و محرومیت و معترض به تبعیض، بی عدالتی و بی حقوقی در دی ماه ۱۳۹۶، هزاران جوان معترض در تهران و در ده ها شهر کوچک و بزرگ با خشونت سرکوب و دست کم ۲۵ نفر در خیابان به ضرب گلوله کشته شدند.
به گفته یک نماینده مجلس،حدود پنج هزار نفر دستگیر شدند. در پی این بازداشت ها، تعدادی در زندان جان سپردند که مسئولان زندان گفتند خودکشی کرده اند، اما این عذر بدتر از گناه بیش از پیش دست های خون آلود سرکوب گران را در پیشگاه مردم افشا کرد و هیچ آمار دقیقی از تعداد و نام و شان دستگیرشدگان و کشته شدگان اعلام نشده است.
پس از این اعتراضات، زنان و دختران معترض به حجاب اجباری با حرکتی یکسره مدنی و مسالمت آمیز با برداشتن حجاب خود در خیابان خواهان آزادی پوشش شدند. این دختران که به شیوه های مسالمت آمیز، ابتدایی ترین حقوق انسانی خود را مطالبه می کردند، با برخورد پلیس دستگیر و زندانی شدند و برخی از آن ها با وثیقه های سنگین به طور موقت آزاد شدند و در انتظار دادگاه هستند.
ما بخشی از جنبش دادخواهی مردم ایران از خانواده های زندانیان سیاسی اعدام شده در دهه ۶۰ و از خانواده های معترضان کشته شده در جریان اعتراضات سال ٨٨، سرکوب وحشیانه خیزش جوانان آزادی خواه و عدالت طلب را محکوم می کنیم و با خانواد ه های این عزیزان به ویژه خانواده جان باختگان راه آزادی همدلی و همدردی می کنیم. ما برخورداری از رفاه و آزادی را در کشوری که ثروت حاصل از رنج کارگران و زحمتکشان به تاراج حکومت گران و سرمایه داران و اختلاس گران می رود، حق همه شهروندان می دانیم. اعتراض به تبعیض و بی عدالتی و بی حقوقی و بیان مطالبات از حقوق اولیه و بدیهی مردم است که حتی در قانون اساسی جمهوری اسلامی نیز تصریح شده است.
با توجه به نکات بالا، ما خواست های خود را به شرح زیر اعلام می کنیم:
۱- اعلام اسامی تمامی دستگیرشدگان در اعتراضات دی ماه ۹۶ و نیز زنان و دخترانی که به سبب اعتراض به حجاب اجباری بازداشت شده اند.
۲- آزادی بی درنگ و بی قید و شرط تمامی دستکیر شدگان و نیز پایان دادن به محاکمه کسانی که به طور موقت آزاد شده و در انتظار دادگاه هستند.
۳- معرفی و محاکمه سرکوب گران؛ قاتلان و آمران آن ها و زندان بانانی که مسئول جان زندانیانی بوده اند که در زندان جان سپرده اند.

بخشی از جنبش دادخواهی مردم ایران
۱۴ بهمن ۱۳۹۶ 
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید