حمایت ایرانیان خارج از کشور از مبارزات ضدحکومتی مردم ایران

روز شنبه در چندین شهر صورت گرفت 

• روز شنبه شهرهای مختلف اروپایی محل تظاهرات ضدحکومتی ایرانیان مخالف جمهوری اسلامی در حمایت از مردم ایران بود ...
برگرفته از سایت اخبار روز
يکشنبه  ۱۷ دی ۱٣۹۶ -  ۷ ژانويه ۲۰۱٨


تظاهرات در بروکسل

اخبار روز: روز شنبه در شهرهای مختلف اروپا و آمریکا، ایرانیان مخالف حکومت در اجتماعاتی که پیشتر فراخوان آن ها داده شده بود، دست به تظاهرات زدند و از اعتراضات ضدحکومتی در ایران حمایت کردند. در زیر گزارش اجتماعات اعتراضی در چند شهر، که گزارش آن ها برای اخبار روز فرستاده شده است را می خوانید:

پاریس
به دعوت کمیته حمایت از خیزش مردم ایران تظاهراتی در روز شنبه شش ژانویه در میدان مرکزی شهر پاریس برگزار شد. تنی چند از هنرمندان و نویسندگان ایرانی و برخی از نهادها و انجمنهای ایرانی در فرانسه نیز شرکت فعال داشتند۔ تظاهرات در هوایی مناسب با همکاری کلیه شرکت کنندگان انجام شد و در سخنرانیها از خیزش مردم ایران به گرمی حمایت شد و بر ضرورت ادامه همبستگی با جنبش مردمی بر علیه تمامیت جمهوری اسلامی ایران تاکید شد، شعار سرنگونی رژیم موجود در ایران از جانب شرکت کنندگان داده شد و همه سخنرانان بر رد دخالتهای خارجی پای فشردند و حق مردم ایران را برای یگانه مرجع برای بدست گرفتن سرنوشت آتی ایران برجسته نمودند۔
به گزارش جمعیت کردهای مقیم فرانسه، این گردهمایی در فضایی صمیمانه با برخوردی مملو از احترام متقابل همه نهادهای شرکت کننده با پخش موسیقی لری به پایان رسید و با مردم غیور و معترض ایران تجدید پیمان همنستگی گردید.

کپنهاگ
تظاهرات همبستگی با جنبش انقلابی مردم ایران هم زمان با سایر نقاط جهان، روز شنبه ششم ژانویه 2018 برابر 16 دی ماه 1396 در مقابل سفارت رژیم اسلامی در شهر کپنهاگ با حضور قریب به 300 تن از هواداران گرایش های مختلف، ایرانیان معترض و ترقی خواه، از ساعت 13:00 تا 15:30 برگزار گردید.
به گزارش کانون اندیشه کپنهاک در این اجتماع پرشور شعارهای اعتراضی هم چون مرگ بر دیکتاتور، مرگ بر خامنه ای، مرگ بر روحانی، کارگر زندانی زندانی سیاسی آزاد باید گردد و مانند آن علیه رژیم سرکوبگر جمهوری اسلامی، و در همراهی و همبستگی با اعتراضات توده ای مردم ایران سر داده شد. هم چنین سخنرانی هایی از سوی فعالین ایرانی و دانمارکی به زبان های فارسی کردی و دانمارکی انجام گردیدکه در آن ها نقش سرکوبگرانه رژیم محکوم و بر ادامه مبارزه تا سرنگونی جمهوری اسلامی تأکید گردیده بود.
بنابر این گزارش این تظاهرات در روزها و هفته های پیش رو، هم چنان ادامه خواهد یافت.

بروکسل
به دعوت جمعی از ایرانیان دمکرات و آزادیخواه ساکن در بلژیک در حمایت از اعتراضات بحق مردم ایران و محکوم کردن رژیم ددمنش جمهوری اسلامی که به سرکوب مردم مشغول است، تظاهراتی در روز شنبه شانزدهم دیماه ۱۳۹۶ برابربا ششم ژانویه ۲۰۱۸ درمقابل سفارت جمهوری اسلامی دربروکسل ترتیب داده شد. ویدئویی از این تظاهرات را می بینید:هانوفر آلمان
روز شنبه ٦ ژانویه ٢٠١٨ آکسیونی در حمایت از مبارزات قهرمانانه و خیزش شجاعانه مردم ایران از ساعت ١٣ در مقابل راه آهن مرکزی هانوفر برگزار شد و تا ساعت ١٥ ادامه داشت. این آکسیون به دعوت کانون کنشگران سوسیالیست و دموکرات برگزار شد.به گزارش کانون کنشگران سوسیالیست و دموکرات، در این آکسیون بیش از ٢٠٠ تن از ایرانی های مقیم هانوفر شرکت نمودند. بعد از اتمام آکسیون در مقابل راه آهن، به دعوت کانون کنشگران، جمعیت تصمیم گرفت به محل کلینیک مغز و اعصاب که هاشمی شاهرودی جلاد (فردی که به مدت ده سال رئیس قوه قضائیه جمهوری اسلامی بود و حکم اعدام ده ها هزار نفر را امضاء نموده و اکنون در راس مجمع تشخیص مصلحت نظام جا گرفته است) در حال حاضر برای درمان در آن جا بستری است ، برود و اعتراض خود را در آن جا به سرکوب تظاهرات مردم ایران ادامه دهد.
اجتماع و تظاهرات در مقابل کلینیک به مدت یک ساعت ادامه داشت و جمعیت در آن جا به افشای شخصیت جنایت کار هاشمی شاهرودی پرداخت. هم چنین از سوی کانون کنشگران سوسیالیست و دموکرات هانوفر علیه شاهرودی به دادستانی ایالت نیدرزاکسن شکایت شد. در این رابطه دولت ایالت نیدرزاکشن آلمان اعلام کرده به این شکایت رسیدگی می کند و از شاکیان خواسته است هر مدرکی علیه این جنایت کار در اختیار دارند، در اختیار دادستانی قرار دهند.

هامبورگ آلمان
به دنبال تظاهرات مسالمت آمیز مردم ایران در اعتراض به فقر، گرانی، علیه جو خفقان و دیکتاتوی رژیم جمهوری اسلامی و علیه سرکوب وحشیانه نیروهای انتظامی در ایران و برای حمایت از این مبارزات، جمعی از ایرانیان مقیم هامبورگ در بیانیه ای از شهروندان ایرانی هامبورگ در روز شنبه دعوت به تظاهرات نمودند.بدنبال این دعوتنامه در روز شنبه در مرکز شهر هامبورگ از ساعت ۱۴ ایرانیان در محل تظاهرات جمع شده و با دادن شعارهایی به زبان فارسی و آلمانی در پشتیبانی از مبارزات مردم‌ ایران و در محکوم کردن رژیم جمهوری اسلامی بخاطر کشتار وحشیانه مردم بیگناه و زیر پا گذاشتن حقوق حقه مردم ایران، توجه مردمی را که در این خیابان در رفت وآمد بودند را به خود جلب کردند.
به گزارش ع. ملک، عکاس و روزنامه نگار آزاد، با گذشت زمان بر تعداد تظاهرکنندگان افزوده می شد و ایرانیان با هیجان بیشتری به دادن شعار اقدام می کردند.
با تجمع تظاهرکنندگانی که تعداد آنها به بیش از 1000 تن میرسید، در ساعت پانزده اقدام به راه پیمایی کردند. مسیر تظاهرات و راهپیمایی طوری تنظیم شده بود که از خیابان های مهم شهر عبور میکرد و در مسیر راه مورد حمایت عابرین پیاده قرار میگرفت.
در پایان این راهپیمایی و تجمع آقای حسن شریعتمداری متنی را به آلمان و به فارسی در حمایت از مبارزات مردم ایران خواند.

کلن آلمان
در شهر کلن آلمان نیز در روز شنبه، چندین اجتماع اعتراضی در حمایت از مبارزات ضدحکومتی مردم ایران تشکیل گردید.
در یکی از این تظاهرات که توسط پشتیبانان جنبش دموکراتیک مردم ایران از ساعت سه تا پنج بعد از ظهر در محل راه آهن مرکزی این شهر برگزار گردید، چند صد نفر شرکت کردند. از تریبون این تظاهرات، سخنرانی، متن های کوتاه و شعارهایی به زبان فارسی و آلمانی پخش گردید. تظاهرکنندگان در شعارهای خود ضمن حمایت از مردم ایران، مخالفت خود با حکومت جمهوری اسلامی را بارها تکرار کردند.

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید