پیام تسلیت و همدردی مادران پارک لاله ایران به مناسبت درگذشت علی اشرف درویشیان


با اندوه فراوان با خبر شدیم که علی اشرف درویشیان، مبارزی خستگی ناپذیر و یاور ستمدیدگان در سال‌های ابری و عضو فعال و برجسته کانون نویسندگان ایران پنج شنبه چهارم آبان از میان ما رفت.
او از دوران کودکی با درد و رنج مردم محروم و ندار آشنا شد و معلمی و عاشقی را در کرمانشاه آغاز کرد و کتاب‌های بسیار با‌ ارزشی از او به یادگار مانده است.
این مبارز عاشق، نزدیک به پنجاه سال سر سختانه علیه سانسور و بی‌عدالتی مبارزه کرد و چندین سال زندان و اخراج و بازجویی را در دو رژیم به جان خرید و از عقیده و آرمان خود برای آزادی و برابری و عدالت خواهی دست نکشید. همسرش شهناز دارابیان یار و رفیق همیشگی راهش بود، چه از اولین سال‌های ازدواج شان که علی اشرف به زندان افتاد، چه در سال‌های پایانی زندگی‌اش که علی اشرف عزیزمان در بستر بیماری بود.
ما مادران پارک لاله ایران، این غم بزرگ را به خانواده محترم درویشیان به ویژه به شهناز دارابیان و کانون نویسندگان ایران و همه ی عاشقان راه رهایی و انسانیت تسلیت می‌گوییم و همراه و شریک دردشان هستیم.
باشد تا چون او بر عهدمان برای آزادی و دادخواهی و عدالت جویی ایستا و مانا باشیم.

مادران پارک لاله ایران

هفتم آ بان ۱۳۹۶
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید