بیانیه کانون صنفی معلمان پیرامون اعتصاب غذای رضای شهابی


• کانون صنفی معلمان، ضمن اعلام همبستگی با سندیکای شرکت واحد خواهان رسیدگی هر چه سریعتر به وضعیت رضا شهابی و ازادی وی شده است ...
برگرفته از سایت اخبار روز 
دوشنبه  ۱٣ شهريور ۱٣۹۶ -  ۴ سپتامبر ۲۰۱۷


رضا شهابی از اعضای ارشد سندیکای شرکت واحد اتوبوسرانی تهران و حومه در اعتراض به صدور احکام غیرقانونی و بدقولی دادستانی از بیست روز پیش در زندان گوهردشت دست به اعتصاب غذا زده است. این عضو هیات مدیره سندیکا که بخاطر بیماری با دستور دادستانی در مرخصی متصل به آزادی به سر می برد و طول دوره درمانش بایستی جز دوره محکومیتش محسوب می شد بعد از احضار از سوی دادستانی و معرفی خود به زندان با اتهام جدید روبرو شده است و از آنجایی که کسی پاسخگوی شرایط موجود نیست، ناچار دست به اعتصاب غذا زده است و جانش در خطر است. این در حالی است که وی را به بندی منتقل نموده اند که پیش از وی ۲۰ زندانی بخاطر فقدان حداقل های اولیه زندگی در بند، دست به اعتصاب غذا زده اند و وضعیت نگران کننده ای بر این بند حاکم است.
یکی از علل اعتصاب غذا برای فعالان صنفی شرایط بد زندان و احکام ناعادلانه است و فعالان صنفی معلمان تاکنون هزینه های زیادی در این زمینه پرداخت نموده اند. اسماعیل عبدی در بند فوق امنیتی ٣۵۰ زندان اوین مانند رضا شهابی از دسترسی به تلفن و مرخصی و امکانات اولیه محروم است. محسن عمرانی در زندان بوشهر از حداقل امکانات پزشکی برخوردار نیست. محمود بهشتی لنگرودی علی رغم وعده های دادستانی، هر لحظه با خطر بازگشت به زندان روبروست و علی اکبر باغانی در تبعید به سر می برد و فعالانی چون رضا مسلمی و طاهر قادرزاده با احکام جدید به حبس های تعلیقی محکوم شده اند و عزیز قاسم زاده دیگر فعال صنفی سال جدید را باید در تبعید آغاز کند .در واقع علی رغم وعده های داده شده و برخلاف نص صریح قانون اساسی که بر ازادی فعالیت تشکلهای مدنی و صنفی تاکید دارد ،به اشکال مختلف فشار بر فعالان صنفی در قالب احضار و تبعید همچنان ادامه دارد و فرهنگ امنیتی بر خلاف وعده های رییس جمهور تمام فعالیت کنشگران صنفی را تحت تاثیر قرار داده است. بی شک مسیولیت اصلی عواقب اعتصاب عذا ی زندانیان، بر عهده مسیولان قضایی و نهادهای امنیتی است.
کانون صنفی معلمان، ضمن اعلام همبستگی با سندیکای شرکت واحد خواهان رسیدگی هر چه سریعتر به وضعیت رضا شهابی و ازادی وی می باشد. و باور دارد که با انتساب اتهامات واهی به فعالان صنفی نمی توان روند مطالبه محوری اکثریت قشر زحمتکش جامعه را متوقف نمود. از نظر ما بایستی هر چه سریع تر احکام حبس ناعادلانه معلمان دربند و تبعیدی بدون قید و شرط ملغی گردد. تنها در این صورت است که تشکل های صنفی می توانند با شروع سال تحصیلی پیگیر مشکلات و مطالبات بر جای مانده صنفی و آموزشی باشند.

کانون صنفی معلمان

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید