حمایت جمعی از زندانیان سیاسی زندان رجایی‌شهر از اعتصاب غذای سعید شیرزاد

برگرفته از سایت رادیو زمانه
15 دی 1395
جمعی از زندانیان سیاسی زندانی رجایی‌شهر با انتشار بیانیه‌ای از اعتصاب غذای سعید شیرزاد، زندانی سیاسی همبندشان دفاع کردند. آن‌ها خواسته‌های شیرزاد را که او برای تحقق‌شان از ۲۸ روز پیش اعتصاب غذا کرده است، «صنفی، مشروع و قانونی» دانسته‌اند.
سعید شیرزاد، زندانی در اعتصاب غذای زندان رجایی‌شهر
در این بیانیه تأکید شده است که زندانیان سیاسی و عقیدتی سالن ۱۲ بند چهار زندان رجایی‌شهر در شش سالی که از اختصاص این سالن به زندانیان سیاسی می‌گذرد، بارها مطالبات صنفی خود را به شکل مکتوب یا در دیدارهای حضوری با مدیریت زندان، سازمان زندان‌ها و دادستانی تهران در میان گذاشته‌اند و این خواسته‌ها از سوی خانواده‌های آنان نیز به طرق گوناگون پیگیری شده است اما پیگیری‌های انجام شده، جز در مواردی انگشت‌شمار، نتیجه چندانی نداشته است.
امضا کنندگان بیانیه حمایت از اعتصاب غذای سعید شیرزاد، همچنین ضمن برشمردن بخشی از مطالبات خود از جمله استانداردسازی محل اسکان زندانیان، دسترسی به تلفن، تسهیل شرایط ادامه تحصیل و بهبود خدمات پزشکی و درمانی و حفظ شأن زندانیان هنگام اعزام به مراکز درمانی و مراجع قضایی، خواسته‌اند که مدیریت زندان و دستگاه‌های بالادستی و قوه قضاییه، مسئولیت خود را در «پایمال شدن حقوق صنفی و انسانی زندانیان» بپذیرند و تلاش خود را معطوف به اصلاح آن کند.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید