شورا مکارمی:"هنوز برای خانواده ام سوال است که آیا واقعا مادرم زیر این قبر است یا نه"

برگرفته از فیسبوک عدالت برای ایران
23 تیر 1395


شورا مکارمی که مادرش تابستان ۱۳۶۷ در زندان شیراز اعدام شده نیز می‌گوید که پس از اعلام خبر اعدام مادرش به خانواده او، آدرس محل دفن را نیز به آنها داده‌اند. این آدرس نشانی یک قبر در گورستان قدیمی بود که عمر قبرهای آن به بیش از ۳۰ سال می‌رسید و به این‌گونه بود که بر بالای سنگ قبری که از قدیم بود پلاکی جدید گذاشته بودند که اسم زندانی اعدام شده بر روی آن نوشته شده بود. 

او می‌گوید: «هنوز برای خانواده‌ام سوال است که آیا واقعاً مادرم زیر این قبر است یا نه. مادربزرگم یک روز در قبرستان یک خانمی را دیده بوده که کنار قبر مادرم نشسته بوده، که بهش گفته بوده این قبر یک خانم دیگری بوده اصلاً. قبر یکی دیگر بوده. برای همین می‌دانم در شیراز خانواده‌هایی که این قبرها را بهشان نشان داده‌اند و گفته‌اند این قبرهای اعدام شده‌ها هستند به این باور ندارند.»
برگرفته از کتاب «داستان ناتمام»، مادران و خانواده‌های خاوران، سه دهه جستوجوی حقیقت و عدالت، انتشارات عدالت برای ایران ١٣۹۴
متن پی دی اف کتاب را از اینجا دریافت کنید:
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید