«اعتصاب غذای شش زندانی» در اعتراض به عدم رسیدگی به وضعیت وخیم «جعفر عظیم زاده»

برگرفته از سایت سحام نیوز

سه شنبه, ۸تیر , ۱۳۹۵ 
شش زندانی سیاسی محبوس در زندان‌های اوین و رجایی‌شهر، در اعتراض به عدم رسیدگی مسئولان قوه قضاییه نسبت به وضعیت وخیم جسمانی «جعفر عظیم‌زاده» فعال صنفی کارگری، دست به اعتصاب غذای نامحدود زدند.
به گزارش خبرنگار «سحام»، «جعفر عظیم زاده» که در شصتمین روز از اعتصاب غذای خود هم‌چنان از خون‌ریزی روده، مشکل ادرار و دردهای شدید معده رنج می‌برد، صبح امروز به دلیل کاهش قند خون، فشار خون و ضربان قلب پایین به مدت دو ساعت بیهوش شد و پزشکان به سختی موفق شدند وی را به زندگی بازگردانند.
روز یک‌شنبه ششم تیرماه و در پنجاه و هشتمین روز از اعتصاب غذای «جعفر عظیم‌زاده»، دبیر هیات مدیره اتحادیه آزاد کارگران ایران، عباس جعفری دولت‌آبادی دادستان تهران طی ملاقاتی با همسر وی در اظهاراتی عجیب و غیرمسئولانه با عصبانیت گفت: «برای عظیم زاده کاری نمی‌کنم، حتی اگر بمیرد مسئولش اوست و به کسی مربوط نمی‌شود.»
در اعتراض به رفتار غیر انسانی مسئولان قضایی، از ساعتی قبل پنج زندانی محبوس در زندان اوین با اعلام حمایت از خواسته‌های قانونی و حداقلی «جعفر عظیم‌زاده»، دست به اعتصاب غذای نامحدود زدند. هم‌چنین یک زندانی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج نیز اعلام کرده از صبح فردا اعتصاب غذای خود را آغاز خواهد کرد.
آرش صادقی، بهنام موسیوند، علی معزی، امیر امیرقلی و وحید صیادی پنج زندانی محبوس در زندان اوین هستند که از ساعتی قبل اعتصاب غذای نامحدود خود را در حمایت از «جعفر عظیم زاده» آغاز کرده‌اند.
هم‌چنین قرار است صبح فردا «سعید شیرزاد» زندانی محبوس در زندان رجایی‌شهر کرج نیز به این پنج زندانی پیوسته و اعتصاب غذای نامحدود خود را آغاز کند.
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید