راهپیمایی صلح و یادمان جان باختگان فاجعه هیروشیما در دورتموند

سلاح های اتمی را در تمام جهان نابود کنید!

٦٩ سال از فاجعه بمباران اتمی هیروشیما (٦ اوت ١٩٤٥) و ناگازاکی (٩ اوت ١٩٤٥) دو عملیات اتمی که در زمان جنگ جهانی دوم به دستور ترومن، رئیس جمهور وقت آمریکا، علیه امپراتوری ژاپن انجام گرفت، می گذرد. هزاران نفر از شهروندان جان خود را در این دو فاجعه عظیم از دست دادند.

حادثه اتمی چرنوبیل در ۲۶ آوریل ۱۹۸۶ بدترین حادثه اتمی غیرنظامی تاریخ جهان است که در نیروگاه چرنوبیل اکراین اتفاق افتاد. حادثه‌ دیگر اتمی در فوکوشیما بود، که به دنبال زلزله و سونامی در ١١ مارس ۲۰۱۱، به وقوع پیوست و هم چنین یکی دیگر از فجایع اتمی غیر نظامی است. میلیونها نفر در این فجایع آسیب های جبران ناپذیر دیده اند و سال ها ادامه خواهد داشت تا خسارت های انسانی و طبیعی به صورت واقعی و جدی روشن شود.

در سالروز بمباران اتمی هیروشیما به یاد جانباختگان این فاجعه و با خواسته از بین بردن همه سلاح های اتمی در جهان و برقراری صلح، از طرف گروه ها، فعالان حقوق بشری و طرفدار صلح جهانی در دورتموند مراسمی برگزار شد. این مراسم با راهپیمایی صلح به طرف شهرداری شهر دورتموند آغاز و با سخنرانی و برنامه های مختلف از جمله مراسم " نور صلح " در یادمان قربانیان هیروشیما و ناگازاکی ادامه یافت.

حامیان مادران پارک لاله دورتموند نیز از این برنامه حمایت کرده و با محکوم کردن جنگ در سراسر جهان و تسلیت به باز ماندگان، مادران و پدران رنج دیده قربانیان جنگ در کشورهای مختلف، از جمله فلسطین و اسرائیل در این مراسم شرکت داشتند.


حامیان مادران پارک لاله ایران - دورتموند
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید