بزرگداشت ١ ماه مه, روز جهانی کارگر ٢٠١٤ در دورتموند


حامیان مادران پارک لاله ایران در شهر دورتموند/آلمان به مناسبت روز جهانی کارگر، روز همبستگی با همه زحمتکشان جهان، به همراه  اعضای اتحادیه های کارگری، فعالان زنان، فعالان حقوق بشری و احزاب، با خواسته های مختلف صنفی و سیاسی به خیابان ها آمدند.مراسم با سخنرانی نمایندگان نهادهای مختلف شرکت کننده، ساعت ده و نیم صبح در مرکز شهر دورتموند آغاز شد و با  مارش روز جهانی کارگر به طرف پارک وستفالن، با شرکت تعداد بسیار زیادی ( ٣٥٠٠ تا  ٤٠٠٠ نفر ) از شهروندان ادامه یافت.حامیان مادران پارک لاله ایران - دورتموند برنامه امسال خود را به زندانیان سیاسی و در محکوم کردن ضرب و شتم آنان در  بند ٣٥٠ زندان اوین در روز ١٧ آپریل اختصاص داده بودند  و با در دست داشتن  پلاکارد های خود تلاش در افشاگری موارد بیشمار نقض حقوق بشر در ایران و در زندان ها کردند.

از جمله خواسته های حامیان مادران پارک لاله ایران - دورتموند در بزرگداشت روز جهانی کارگر بدین صورت بود:

- آزادی  فوری و بدون قید و شرط همه فعالان کارگری
- آزادی  فوری و بدون قید و شرط همه زندانیان سیاسی - عقیدتی
- لغو مجازات اعدام بطور کلی
- ضرب و شتم زندانیان سیاسی بند ٣٥٠ زندان اوین را به شدت محکوم می کنیم!
- محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی


جشن روز کارگر در محل تجمع همه ساله با سخنرانی شخصیتهای مختلف سیاسی، برنامه های مختلف هنری و برپایی میزهای خبر رسانی از طرف گروه های شرکت کننده تا ساعت ۱۸ بعد از ظهر ادامه داشت.


روز جهانی کارگر بر همه زحمتکشان جهان مبارک باد!
حامیان مادران پارک لاله ایران – دورتموند
گزارش تصویری روز اول ماه مه ٢٠١٤ در دورتموند


Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید