بیانیه شبکه همبستگی برای حقوق بشر درایران ایرانیان آزادیخواه و مدافع حقوق بشر در سراسرجهان!

در  نوروز باستانی، جشن زیبا و کهنسالی که از دیر باز خانواده های ایرانی را به  دور سفره هفت سین  جمع  می نماید، امسال نیز مانند سالهای گذشته بسیاری از پدران، مادران و فرزندانِ ایرانی، به دور از عزیزان خود، در زندانها و شکنجه گاههای جمهوری اسلامی و زیر فشارهای جسمی و روحی بسر میبرند و حتی از حقوق متعارف یک زندانی که در قوانین بین المللی برآن تأکید شده است محروم اند. آقای حسن روحانی که یکی از وعده هایش آزادی زندانیان سیاسی و عقیدتی، پایان دادن به بازداشت های غیرقانونی ودفاع از آزادی ها وحقوق شهروندی ایرانیان بود، متأسفانه تا کنون هیچگونه اقدام جدّی در زمینه های فوق انجام نداده است و نقض آشکارحقوق بشر درایران در تمامی عرصه های فردی و اجتماعی و بویژه در مورد زندانیان سیاسی - عقیدتی همچنان به شدت ادامه دارد .
رژیم جمهوری اسلامی از ورود آقای احمد شهید، گزارشگر ویژه سازمان ملل متحد به ایران، برای بررسی وضعیت حقوق بشر و ازجمله بررسی شرایط زندانها و زندانیان در ایران جلوگیری می نماید و به او برچسب جاسوسی و همکاری با ضد انقلاب می زند. آقای احمد شهید اخیراً در یک نشست مطبوعاتی گفته است: "در نظر بگیرید وقتی یک گزارشگر ویژه سازمان ملل یا مقام های اروپائی که به اجرای وظایف حقوق بشری خود می پردازند، اینچنین مورد حمله مسئولان حکومت ایران قرار می گیرند، پس با شهروندان ایرانی که عقیده خود را بیان می کنند، چگونه برخورد خواهند کرد."
درآستانه نوروز 1393 خورشیدی، ما سازمان ها و نهادهای حقوق بشری، ضمن حمایت و همدردی با زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران، توجه تمام آزادیخواهان و مدافعان حقوق بشر درایران و سرتاسرجهان را به شرایط وخیم و ناهنجاری که زندانیان سیاسی و عقیدتی ایران در آن بسر میبرند جلب می نمائیم و اعلام می داریم که رژیم جمهوری اسلامی با رفتار غیرانسانی خود و اِعمال فشارهای جسمی و روحی و جلوگیری از دسترسی زندانیان به امکانات درمانی و بهداشتی، عملاً آنان را به مرگ تدریجی محکوم نموده است. برای نجات جان زندانیان سیاسی – عقیدتی ایران که جز دفاع از حقوق ابتدائی خود، عملی انجام نداده اند، برپائی کارزار وسیع افشاگرانه از نقض حقوق بشر در ایران و جلب حمایت جهانی از حقوق دمکراتیک مردم ایران، ضروری است. ما از تمامی نهادهای حقوق بشری و وجدانهای بیدار در سرتاسر جهان درخواست می کنیم که برای پشتیبانی از چنین کارزاری با ما به همفکری، همدلی و همگامی بپردازند .

شبکه همبستگی برای حقوق بشر درایران
فروردین ١٣٩٣
امضاء:

اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی درایران - اورنج کانتی 
اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران / لوس آنجلس
اتحاد برای پیشبرد سکولار دموکراسی در ایران / نیویورک
انجمن حقوق بشر و دموکراسی برای ایران / هامبورگ
ﺍﻧﺠﻤﻦ ﭘﻮﯾﺎ ﺑﺮﺍﯼ ﺣﻘﻮﻕ ﺑﺸﺮ - ﮐﻠﻦ
بنیاد اسماعیل خویی 
باشگاه جنبش سکولار دمکراسی انحلال طلب ایران، در منطقه لس آنجلس
حامیان مادران پارک لاله - دورتموند 
حامیان مادران پارک لاله - هامبورگ 
حامیان مادران پارک لاله - لندن
حامیان مادران پارک لاله - فرزنو 
حامیان مادران پارک لاله (مادران عزادار  ایران)/جنوب کالیفرنیا 
ﺧﺎﻧﻪ ﻫﻤﺒﺴﺘﮕﯽ ﻣﻬﺮ- ﮐﻠﻦ 
جامعه ی دفاع از حقوق بشر و دموکراسی در ایران - سوئد
ﺟﻤﻌﯿﺖ ﭘﺸﺘﯿﺒﺎﻧﯽ ﺍﺯ ﻣﺒﺎﺭﺯﺍﺕ ﺩﻣﮑﺮﺍﺗﯿﮏ ﻣﺮﺩﻡ ﺍﯾﺮﺍﻥ ﮐﻠﻦ
شبکه همبستگی ملی ایرانیان - کالیفرنیا
کانون فرهنگ و هنر - فرزنو
کمیته دفاع از حقوق بشر در ایران - شیکاگو
همایش ایرانیان - هامبورگ
فعالین حقوق بشر و دموکراسی برای ایران - هامبورگ
Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

1 نظر

  1. http://www.agahee.org/node/4555

    با کمال افتخار مایلیم امضا فعالان سایت آگاهی را نیز به امضا کنندگان بیانیه های خود اضافه نمایید.

دیدگاه تان را وارد کنید