گزارش ازمراسم یادمان بیست و پنجمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان٦٧

گزارش حامیان مادران پارک لاله دورتموند ازمراسم یادمان بیست و پنجمین

سالگرد جانباختگان قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان٦٧ در کلن به دعوت " جمعیت دفاع از زندانیان سیاسی ایران - کلن" و با همبستگی "حامیان مادران پارک لاله- مادران صلح دورتموند " روز شنبه ٣١ آگوست ٢٠١٣ درشهر کلن برای گرامیداشت یاد جانباختگان ٣٤ سال گذشته در طی حاکمیت جمهوری اسلامی, از جمله بیست و پنجمین سالگرد قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان ٦٧ مراسمی  برگزار شد . این مراسم  با شرکت تعدادی از هموطنان و زندانیان سیاسی سابق, با دعوت از شرکت کنندگان به یک دقیقه کف زدن به یادجان باختگان و بعد از آن یک دقیقه سکوت آغازشد .

بعد از آن  فاطمه رضایی از حامیان مادران پارک لاله از شهر دورتموند - آلمان  سخنرانی خود را با توضیحاتی راجع  به مادران پارک لاله و خواسته های آنان آغاز کرد و در ادامه راجع به کشتار دهه شصت و قتل عام زندانیان سیاسی در تابستان ٦٧ و  دادخواهی مادران خاوران و خانواده ها در طی بیست و پنج سال
 گذشته و تلاش برای به روز ماندن خاطرات جان باختگان و این جنایات, یاد  همه قربانیان را گرامی داشت .
 رضایی ضمن محکوم کردن قتل عام سال ٦٧ " جنایت علیه بشریت " و توضیحات راجع به نا معلوم بودن و چگونگی این قتل عام, با تاکید برهمبستگی و کار مشترک جهانی همه دادخواهان,  شکستن سکوت ٢٥ ساله را امری ضروری  برعلیه فراموشی ذکر کرد . در قسمت بعدی برنامه سخنرانی منیژه ناظم از طرف جمعیت دفاع از زندانیان سیاسی ایران - کلن و تعدادی از زندانیان سیاسی سابق, آذین بخش این برنامه بود . بعد از اتمام این قسمت از برنامه همه شرکت کنندگان در این مراسم, با گل های سرخ در دست بطرف رود راین رفتند و طبق روال هر ساله گل ها را به یاد جان باختگان راه آزادی و با یاد واره ایی کوتاه به آب رود راین دادند .

با سپاس فراوان از پایداری "جمعیت دفاع از زندانیان سیاسی ایران" در شهر کلن که از ٢٦ سال پیش تا به حال پی گیرانه به کار خود که دفاع از حقوق  زندانیان سیاسی است, ادامه می دهند . گزارش کامل تر این برنامه از طرف این کانون در سایت ها و منابع خبری درج خواهد شد .

جاودانه باد یاد همه رهروان راه آزادی 
حامیان مادران پارک لاله- مادران صلح  دورتموند
یکی از نهاد های همبستگی  برای حقوق بشر در ایران 

گزارش تصویری حامیان مادران پارک لاله دورتموند از این برنامه 
 
گزارش برنامه از وبلاگ مادران  پارک لاله دورتموند

پتیشن برای امضاء : نامه دادخواهی منصوره بهکیش برای امضاء و حمایت از دادخواهی
او و خانواده ها .این نامه با  امضاء ها به پارلمان اروپا و دیگر مراجع  بین المللی فرستاده
خواهد شد 

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید