نامه حکیمه شکری از زندان اوین به حسن روحانیریاست محترم جمهوری، جناب آقای دکتر روحانی،

4 سال از قتل دهها تن از هموطنان معترض به نتیجه اعلام شده انتخابات سال 88 می گذرد و طی این مدت حتی یک نفر به عنوان آمر یا عامل این قتلها معرفی نشد و درخواست برحق خانواده ها و سایر شهروندان برای معرفی و محاکمه عادلانه آمران و عاملان قتلها تا کنون به جایی نرسیده است.
متاسفانه حتی در مورد جنایتهای بازداشتگاه کهریزک، که نظام مجبور به پذیرش آن شد نیز بیم آن می رود جریان محاکمه و دادرسی به عاقبت دادرسی کوی دانشگاه و داستان دزدیده شدن ماشین ریش تراش از بین آن همه جنایت دچار گردد. چرا که قاضی مرتضوی از متهمین ردیف اول این پرونده، تا آخرین ثانیه های دولت دهم حمایت شد.
زمانی که مردم با شور وشعور تمام در 24 خرداد 92، با حضور درپای صندوقها در اقدامی مدنی و شهروندی، نه قاطع خود را به تندروی و تندروها اعلام نمودند و جنابعالی را بعنوان نماد اعتدال و اصلاح در امور و با قصد پیگیری مطالبات شهروندی خود برگزیدند و هنگامی که مردم شادمان از پیروزی خود بودند، متاسفانه شاهد بودیم که در مراسم تنفیذ جنابعالی، آقای مرتضوی نیز در بین مدعوین حضور داشت تا به عنوان نماد بی تدبیری و تندروی، کام اکثریتی که به افراط نه گفتند را تلخ نماید و قوت قلبی باشد برای افراطیونی که با رای مردم در انزوا و استیصال قرار گرفتند.
در مورد مشابه با پرونده قتلهای کور که با هدف حذف هر گونه منتقد و مخالف صورت گرفته، پرونده ستار بهشتی را شاهد هستیم که به واسطه حضور چند ساعته ایشان در بند 350 اوین و در نتیجه علنی شدن قتل او در بازداشتگاه فتا، قوه قضائیه مجبور به گشایش پرونده قتل می شود ولی متاسفانه شاهد گزارشات متنوع هستیم و تلاش وافری در جریان است تا عمدی بودن قتل و حتی خود قتل را کم رنگ و کم رنگ تر نمایند.

آقای دکتر روحانی
همانگونه که جنابعالی نیز اذعان دارید یکی از گامهای اساسی برای حاکمیت تدبیر و امید، مهار تندروی و تندروهاست. از این رو انتظار می رود تا با جدی گرفتن جریان دادگاه و قضاوت، جلوی اعمال تندروانه از قبیل قتل منتقدین و مخالفین که با استفاده از حقوق شهروندی انتقاد و یا اعتراض خود را بیان می کنند، گرفته شود. دژ امنیتی قاتلین خودسر برداشته شود تا از تکرار و باز تکرار این گونه اعمال ممانعت به عمل آید. پس نباید اجازه دهیم تا دادگاه هایی نظیر دادگاه قتلهای کهریزک یا ستار بهشتی به دادگاه نمایشی تبدیل شود.
بیراه نیست اگر ادعا کنیم، رصد کردن جریان و نتیجه دادگاههایی این گونه است که شاهد تکرار حوادث از این دست هستیم. گواه آن حادثه دلخراش ربودن و سپس قتل یکی از هموطنان بهایی مان (عطاالله رضوانی) است که از انسانهای خوشنام در جامعه بهائی بود و این حادثه درست یک روز پس از سخنرانی تندروانه امام جمعه بندرعباس بر علیه بهائیت در این شهر اتفاق می افتد.
ما از جنابعالی بعنوان بالاترین مقام اجرایی کشور، پیگیری و معرفی عاملان این قتل به مردم و مقامات قضایی کشور را خواستاریم. جناب رئیس جمهور، بعنوان منتخب مردم از دستگاه قضایی کشور خواستار رسیدگی به این اقدامات تندروانه در دادگاههای عادلانه و علنی شوید و رسیدن به نتیجه ای عادلانه از این دادگاه را از آنها طلب نمائید.

جناب آقای دکتر روحانی،
از شما تقاضا داریم با تدابیر شایسته و اقدامات بایسته مانع خیز بلند افراطی گری برای تداوم فضای رعب و وحشت و قتل و زندان شوید و نگذارید و نگذاریم افراطیون کام مردم را تلخ نمایند و احساس پیروزی و امید را به احساس شکست و ناامیدی و در پی آن بی تفاوتی تبدیل نمایند .

حکیمه شکری- زندان اوین – بند زنان
یکی از مادران پارک لاله 
18/6/92

Tags:

مادران پارک لاله ایران

خواهان لغو مجازات اعدام و کشتار انسانها به هر شکلی هستیم. خواهان آزادی فوری و بی قید و شرط تمامی زندانیان سیاسی و عقیدتی هستیم. خواهان محاکمه عادلانه و علنی آمران و عاملان تمامی جنایت های صورت گرفته توسط حکومت جمهوری اسلامی از ابتدای تشکیل آن هستیم.

0 نظر

دیدگاه تان را وارد کنید